POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Rok 2008

7. ledna 2009 v 15:19 |  Archiv
Pár slov si zaslouží červnový literární večer v Měsíci ve dne, který představil tvorbu desítky členů našeho klibu, prokládanou hudebními vstupy písničkáře josefa jakla. Podle účasti soudeě, lze pokládat tento předprázdninový projekt za úspěšný.

V prezentaci naší povídkové tvorby v Českém rozhlase - díky spolupráci s jeho českobudějovickým studiem byly zatím vysílány povídky Stanislavy Bumbové, Hanky Hosnedlové, Hynka Klimka a v září Petra Šulisty. Další budou zpracovány průběžně.

V tisku je i sborník povídek, básní a esejů, inspirovaný vybranou fotografií Jindřicha Štreita. Do projektu se zapojilo 14 členů klubu a porota vybrala k postupu do tisku práce 12 autorů.

O náš literární almanach Fórum i veškeré vydané knižní publikace projevil dlouhodobě zájem i Ústav pro českou literaturu AV ČR.

Zástupci klubu se na pozvání krajanského spolku Český stůl zúčastnili festivalu konaného za účasti Čechů a Rakušanů na hraničním přechodu Wullowitz.

Petr Šulista a Zdeňka Machovcová byli našimi aktivními zástupci při vyvrcholení oslav Roku Ladislava Stehlíka v Bělčicích a Blatné. K této příležitosti byl vydán i katalog, v němž jsou uveřejněny také příspěvky dalších čelnů klubu.


V polovině září se konala volební valná hromada Obce spisovatelů v Praze. JčKOS vyslal své delegáty a jako kandidáta do rady OS nominoval Hanku Hosnedlovou.

Na pultech knihkupectví je nový povídkový sborník z prací členů klubu nazvaný Černobílé variace.

Rakouská verze povídkového sborníku Vítr sedmi vůní, na němž se podílelo 7 jihočeských a 7 rakouských autorů a jehož česká verze vyšla již loni na podzim, měla svou první prezentaci koncem listopadu v Linci. Jihočeské literáty zastupovali Hynek Klimek a Miloslav Král, které doprovázel ilustrátor Přemysl Vranovský. Rakouské výtisky knihy budou předány i do krajské knihovny, ústavu pro literaturu a dalším institucím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama