POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Křest nové knihy Přemysla Veverky

14. dubna 2009 v 12:56 |  Archiv

Památník Lidice zahájil novou sezonu na konci března letošního roku, a to nejen vernisáží dvou nových výstav - Zapomenuté Javoříčko a Ohlasy lidické tragédie ve světě 1942 až 2008 - ale i za účasti významných hostů, mezi nimiž nechyběli Miloslav Vlček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Alena Gajdůšková, první místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, nebo. Jana Bobošíková, poslankyně Evropského parlamentu.

Součástí události byl i křest nové knihy Přemysla Veverky, člena Jihočeského klubu Obce spisovatelů, s názvem Poutníkův lidický průvodce, která tvoří jistý pandán k autorově předchozímu titulu Jak se chodí do Lidic. Účastníci křtu ve zcela zaplněném divadélku Lidické galerie ocenili interpretační výkon Josefa Somra, který
přednesl několik ukázek z Veverkovy knihy. Literární setkání vyvrcholilo nečekaným závěrem - publikaci pokřtil předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček a prostými slovy ji popřál šťastnou cestu ke čtenářům. Dodal, že to je kniha nejen potřebná, ale i zajímavá a přitažlivá a že si své čtenáře určitě najde. Vlčkovo skromné a vstřícné vystupování zanechalo v Lidicích hluboký dojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama