POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

13. Zeyerovy Vodňany

11. května 2009 v 13:05 | Hana Hosnedlová/ Petr Škotko Strakonický deník |  Archiv
Třináctka přinesla Zeyerovým Vodňanům štěstí a úspěch

Vodňany / Již potřinácté přijeli na konci dubna do Vodňan spisovatelé především z jižních Čech, aby se podíleli na akci, u jejíhož zrodu stála zdejší Městská knihovna společně s galerií a muzeem.a aktivní vodňanský spisovatel Jan Bauer. V dalších
letech se pak spolupořadatelem Zeyerových Vodňan stal i Jihočeský klub Obce spisovatelů.
Po tradičních a oblíbených dopoledních besedách literátů se žáky v místních základních a středních školách a neformální debatě v městské knihovně pokračoval program slavnostním udílením literárních cen nazvaných symbolicky Zeyerův hrnek. Tentokrát si jej z rukou populárního Jihočecha Zdeňka Trošky převzali Rudolf Berka, vodňanský rodák a patriot, za publikaci Vodňany literární, výtvarné a hudební, a dva členové Obce spisovatelů - Přemysl Veverka z Tábora za obsáhlý generační román Skoky do světla a básník Micheal Lorenc z Nových Hradů za sbírky Urousaný orel a Srocení. Dvouhodinový večerní pořad vyplnili hudebním vstupem, stejně jako při odpolední slavnosti, žáci vodňanské ZUŠ a hlavně potom autorské čtení a povídání jihočeských literátů, kterých bylo symbolicky třináct.
"Ačkoliv Zeyerovy Vodňany staví již na několikaleté tradici, snažíme se jejich průběh každoročně obohatit nějakou zajímavostí nebo novinkou. Před třemi roky tak vstoupil do děje literární Zeyerův hrnek, letos to byla prohlídka vodňanského děkanského kostela," dodává k průběhu akce Eva Laudová, ředitelka knihovny, která je hlavním garantem akce. A pravdou je, že jihočeští spisovatelé se do Vodňan vždycky rádi vracejí a trvalý zájem o pozvání má i řada pražských autorů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama