POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Jihočeský lidový kalendář

4. října 2009 v 19:40 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
Na tradici prvorepublikových rodinných kalendářů, oblíbených zejména na venkově, stavělo Jihočeské sdružení Výboru národní kultury v Českých Budějovicích při přípravě současných Jihočeských lidových kalendářů. Letos vychází tato specifická publikace s podtitulem Čtení pro celou rodinu již pošesté a právě nyní se obsáhlý barevný kalendář pro rok 2010 objevuje v prodeji.
"Kalendář připravuje skupina nadšenců, v naprosté většině seniorského věku, ale v jeho obsahu najde čtenář i příspěvky mladších autorů. Díky podpoře především Nadace 2000 se podařilo i tentokrát udržet přijatelnou prodejní cenu, a to 129 korun," komentuje situaci kolem vzniku kalendáře jeho současný garant Josef Císler.
A na co se v obsahu kalendáře kromě podrobného kalendária mapujícího výročí významných osobností jižních Čech mohou čtenáři těšit? Například na obsáhlejší textové i barevné obrazové připomínky dvou závažných historických událostí, jako je upálení Mistra Hana Husa a osvobození Československa z nacistické okupace. Ale také třeba na povídky a jihočeské pohádky, krátké zábavné stati, verše a písničkové texty, desítky černobílých fotografií a kreseb, nebo na vzpomínku na celkem nedávný pád vojenského letadla na sídlišti Vltava, na lékaře Jana Bůžka, sochaře Františka Mrázka, malíře Milana Peterku, spisovatele Vladimíra Michala, aktivního Jaromíra Sypala a další. Zaujmou nepochybně také místopisné pozvánky na výlet k jihočeským rybníkům, do vyšebrodského kláštera, do žižkova rodiště v Trocnově, do vesničky Skočice, husitského Tábora, písecké Sladovny, malebného Střížova apod. Mimo jiné v něm najdete i příspěvek našeho člena J.Škopka.
Kalendář lze zakoupit v některých prodejnách knih (např. v IGY), ale i na dalších místech, o nichž můžete získat bližší informace na mailové adrese: kalendar@procyon.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama