POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Vampýr z Koňského trhu

4. října 2009 v 19:55 | Jan Bauer |  Archiv
Čtenářovu zvědavost vzbuzuje už titul nové knihy vodňanského spisovatele Jana Bauera, který zní přímo hororově - Vampýr z Koňského trhu. I v tomto případě sáhl pravděpodobně nejplodnější jihočeský autor v napínavém dějovém mixu po spolehlivých komponentech přitažlivosti, jako jsou historie, detektivka a prvky hororu.
Obdobně jako v předešlém detektivním románu Pražský rozparovač situuje svůj vyfabulovaný dobrodružstvími nabitý příběh do kulis doby Václava IV., na Nové Město pražské. A ponechává ve hře i stejného hlavního hrdinu, sympatického, trochu neřestného, ale člověčenstvím dýchajícího františkánského mnicha Blasia, ale i odhodlaného a rázného rychtáře Jakuba Protivu. V pátrání po tajemném původci vražd na Novém Městě, který svým obětem prokusuje hrdlo, zavádí Bauer čtenáře na různá místa a také do různých společenských tříd. A aby to naši středověcí pátrači neměli tak jednoduché, musí navíc čelit i hrozbě černé smrti - moru, který se s děsivými dopady přehnal koncem 14.století i přes České království.
Přitažlivost této detektivky však netkví pouze v napínavé dějové zápletce, ale především ve skvělém a nenásilném vykreslení tehdejšího běžného života, ve znalosti historických souvislostí, ale i detailních atributů středověku - od vybavení domácností, oblékání, až po zvyklosti či způsob myšlení a jednání lidí rozličného společenského postavení. A právě tyto rozsáhlé dobové znalosti a spontánní životnost vykreslených postav jsou hlavními magnety Bauerova nejnovějšího knižního titulu, který opětně vydala Moba.

Hanka Hosnedlová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama