POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Italský titul pro Jana Marunu

25. února 2010 v 11:50 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
Italský titul pro táborského autora
Ke dvěma oceněním z italské literární scény připíše nyní táborský autor Jan Maruna, jinak také člen Jihočeského klubu Obce spisovatelů další, jímž je udělení čestného akademického titulu Mezinárodní akademií Vesuviana v Neapoli. Této pocty se mu dostalo za trojici česko-italských básnických sbírek - Blízcí příbuzní, Tvář a Přišít snům na kabát.
"Itálie mě vždycky přitahovala, dokonce jsem se začal učit italsky… Mám tam přátele, kterým jsem průběžně své knihy posílal a vlastně díky jim se tyto sbírky dostaly i na veřejnost, prošly kritikami a ukázky z nich byly uveřejňovány v tamějších literárních časopisech," říká J.Maruna, který se může pochlubit již medailí Aureliána udělenou mu v listopadu loňského roku a oceněním v literární soutěži za přínos italsky psané poezie, tentokrát z Milána.
"Na jaře se do Itálie chystám, už s novým titulem v italštině Světlo na cestě a pracuji na další sbírce, která vyjde opět dvojjazyčně a ponese název Enitram," přibližuje své nejbližší plány táborský poeta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama