POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Sborník Máchovi v patách

25. února 2010 v 11:55 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
Máchovi v patách...
Na sklonku loňského roku vyšla pod hlavičkou Jihočeského klubu Obce spisovatelů nepříliš objemná knížka, kterou její autoři po dlouhém a složitém dohadování nazvali Máchovi v patách. Sborník složený z povídek, veršů, rozhovorů, studií a esejů se společným jmenovatelem - inspirací ze života a díla Karla Hynka Máchy - byl příspěvkovým počinem k nadcházejícímu roku 2010, který je zasvěcen právě tomuto našemu klasikovi.
Na autorství této kolektivní publikace s fotografií Máchova pomníku na obálce z dílny Františka Dostála se podílely dvě desítky členů klubu, kteří při předchozí prezentaci hovořili v bohaté diskusi o tom, jak je inspiroval poměrně krátký a rozporuplný život našeho předního básníka, čím je evokovalo k tvorbě jeho dílo a jak dalece pro ně zůstává jeho literární odkaz aktuální a živý i v dnešní, technikou a rychlým tempem poznamenané současnosti.
Máchovo kulaté výročí narození se stalo rovněž motivem osmého ročníku literární soutěže o Jihočeskou žabku pro studenty středních a vysokých škol v regionu, kterou klub připravil již tradičně v součinnosti s Jihočeským krajem. Ta má vyvrcholení na jaře a nejzdařilejší soutěžní práce mají naději objevit se i v obsahu klubového almanachu Fórum. Do posledního měsíce před letní prázdninovou pauzou situoval pak klub také literární večer s hudebním programem pro veřejnost, věnovaný nejen letní dovolenkové náladě, ale i osobě a dílu K.H. Máchy. Součástí programu bude mimo jiné i autorské čtení z tohoto knižního souboru. V drobnějších vstupech se však Máchovo jubileum a zmínky o této nezapomenutelné postavě české literární minulosti budou prolínat i do další činnosti klubu, ať už směrované pro veřejnost, či pro interní účely sdružení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama