POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Jihočeská žabka 2010

20. dubna 2010 v 12:55 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
České Budějovice / Tak jako každoročně i letos byla literární soutěž o Jihočeskou žabku, pořádaná Jihočeským klubem Obce spisovatelů a krajem pro studenty středních škol, učilišť, vyšších odborných a vysokých škol, uzavřena slavnostním vyhlášením jejích výsledků. V secesním salonku krajského úřadu se v povelikonočním úterku odpoledne sešli vítězové soutěže, nezřídka doprovázení pedagogy, s pořadateli akce a zástupci kraje i města.
"Letošní téma Můj brácha Mácha sice souviselo s vyhlášeným Rokem Karla Hynka Máchy, ale svou odlehčenou formou dávalo široký inspirační prostor. A jak jsme s ostatními členy poroty nad shromážděnými soutěžními pracemi, v jejichž počtu opětně středoškoláci spolehlivě převálcovali vysokoškoláky, usoudili - většina ze zúčastněných autorů to pochopila," hodnotí ukončený ročník garanti soutěže Stanislava Bumbová a Miloslav Král.
Stupínek nejvyšší obsadila Karolína Moravcová ze Střední školy obchodu a služeb Tábor, která tak obhájila své loňské vítězství. Opětně si odvážela Jihočeskou žabku, tentokrát v podobě skleněné vitráže, kterou zhotovil chráněný ateliér českobudějovického Fokusu. O druhou příčku se podělily Veronika Krninská z Česko.anglického gymnázia v Č. Budějovicích a Kateřina Petržílková z Gymnázia Písek. Ze stejné školy je i Ondřej Mergl, který obsadil třetí místo společně se Šárkou Říhovou ze Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické. V kategorii vysokých škol zabodoval svou povídkou Martin Mls z Pedagogické fakulty JU.
Porota se navíc rozhodla ocenit i aktivitu některých škol, které se opakovaně soutěže účastní větším počtem zapojených studentů,
a to předáním čestného uznání. To si společně s knihami a drobnými dárky odnášely Střední průmyslová škola automobilová a technická a Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická z Č.Budějovic a písecké gymnázium.
Krajská radní pro školství Jana Krejsová, která poskytla soutěži svou záštitu, ocenila nejen úspěšnost literární soutěže, ale i doprovodný program slavnostního vyhlášení výsledků. Také ostatní přítomné zaujalo komponované pásmo složené ze čtení ukázek z vítězných prací, na kterém se podíleli Hynek Klimek, Vlasta Dušková, Kateřina Křížová a Eva Korostenská, a z hudebních vstupů Pavlíny Jíšové a Adély Lounkové. Jednou z odměn pro úspěšné mladé autory je však i to, že některé jejich práce budou publikovány v literárním almanachu nebo na internetových serverech s touto tématikou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama