POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

14. ročník Zeyerových Vodňan

6. května 2010 v 14:18 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
Literární Zeyerův hrnek si odvezli další tři autoři

Další trojice jihočeských autorů si z dubnového 14.ročníku Zeyerových Vodňan, které již tradičně připravují vodňanská knihovna společně s městským muzeem a galerií v součinnosti s Jihočeským klubem Obce spisovatelů, odnášela literární ocenění za své nejnovější knižní tituly. Symbolický Zeyerův hrnek převzali z rukou vodňanského místostarosty Vladimíra Bezděkovského táborský scénárista a spisovatel Jan Míka, milevský autor literatury faktu Vladimír Šindelář a nadšený vodňanský patriot a autor historických publikací Jiří Louženský.
Tomuto slavnostnímu aktu předcházely tradiční besedy na místních základních a středních školách s desítkou spisovatelů, většinou z jižních Čech, návštěva krokodýlí zoo a památníku Jana Žižky u Sudoměře. S velkou pozorností se setkalo i podvečerní pestré autorské čtení. "Je to báječné každoroční setkání s kolegy, na které se těšíme my i pořadatelé. I když sestava zvaných autorů se podle okolností v průběhu času poněkud mění, většina z přítomných se sem vrací opakovaně a ráda už řadu let," říká k akci dnes už s celostátním dosahem vodňanský spisovatel Jan Bauer, který stál u zrodu této literární tradice.
"Příští rok budou mít Zeyerovy Vodňany půlkulaté výročí, patnáct let, a tak bychom rádi rozšířili jejich program na dva dny, jako tomu bylo na počátku. Úplně první ročník byl ještě velkorysejší, ten měl dokonce třídenní programovou náplň, " prozradila plány na příští rok ředitelka knihovny Eva Laudová, která si navíc pochvaluje vstřícnost města Vodňany nejen k této každoroční kulturní události, ale k činnosti knihovny vůbec.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama