POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Literární soutěž o Jihočeskou žabku 2010

3. listopadu 2010 v 13:44 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
Jihočeská žabka čeká na nové laureáty
Už podeváté se otevírá příležitost pro mladé autory díky literární soutěži o Jihočeskou žabku, kterou tradičně připravuje náš Jihočeský klub Obce spisovatelů v součinnosti s Jihočeským krajem a městem České Budějovice. Tato soutěž je určena pro studenty středních škol a učilišť a pro všechny mladé od 15 let, kteří alespoň občas sedlají literárního Pegasa.
"Některé z příspěvků se objeví také v časopise Robinson, včetně konečných výsledků soutěže," objasňuje garant tohoto literárního klání Miloslav Král Český.
Slavnostní
vyhlášení výsledků devátého ročníku literární soutěže o cenu Jihočeská žabka, pořádané Jihočeským klubem Obce spisovatelů v součinnosti s odborem školství Jihočeského kraje, se bude konat ve čtvrtek 31.března od 15 h v budově krajského úřadu U Zimního stadionu.
Pozváni budou nejen vítězové tohoto literárního klání tentokrát na téma To snad není pravda, ale i jejich pedagogové, jejichž prostřednictvím se studenti k akci dostali. Účast přislíbila i krajská radní pro školství Jana Krejsová, která této aktivitě skutečně fandí. Hudební vstupy mezi čtenými ukázkami z vítězných prací vyplní českobudějovická skupina Drc a autoři vyhodnocených prací se mohou těšit na knižní a jiné dary, dodatečně pak i na sborníček vybraných literárních pokusů včetně jejich úspěšných příspěvků. Hlavní cenou je ovšem symbolická Jihočeská žabka, vyrobená stejně jako loni v chráněné dílně českobudějovického Fokusu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama