POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Druhý ročník Festivalu dětské knihy

11. února 2011 v 17:52 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
Knižní festival a Jihočeský úsměv podruhé
Druhý ročník Festivalu dětské knihy spojeného s veletrhem knih a časopisů, který proběhl koncem listopadu roku 2010 v českobudějovickém Domě kultury Metropol, se stal
silnou nadějí na zajímavou a přínosnou tradicí. Pořadatelem této dvoudenní předvánoční akce je Informační a mapové centrum s Pohádkovým královstvím v součinnosti s krajem a celou řadou institucí jak krajského, tak místního charakteru.
Doprovodný program nabízel celou řadu lákadel zejména pro malé návštěvníky - od besed a autogramiád přes divadelní představení, veselé scénky a vyprávění o strašidlech až po literární soutěž, která se tentokrát svým námětem vracela do doby uplynulých letních prázdnin. A to se nezmiňuji o pořadech, které ve stejném čase probíhaly v Jihočeském muzeu a krajské vědecké knihovně.
Literární soutěž s trvalým názvem Jihočeský úsměv, určenou pro děti do 15 let, měla pod patronací jihočeská Obec spisovatelů, která také sestavila odbornou hodnotitelskou porotu. Soutěžních příspěvků na vyhlášená téma vzpomínek na letní prázdniny se sešlo více než čtyři desítky, a to
z devíti škol českobudějovického regionu. Největším počtem soutěžních prací zabodovala Základní škola Máj I a hned druhou nejpilnější školou se stala ZŠ Máj II. Autory soutěžních literárních prací - dlouhých i krátkých, dokonce v několika případech vyšperkovaných kresbami, fotografiemi anebo kolážemi byli chlapci a děvčata ve věku od 9 do 15 let. Některé z deseti nejlepších vyhodnocených prací přednesli recitátoři z DDM přímo při slavnostním vyhlášení vítězů na festivalovém pódiu v průběhu druhého festivalového dne. A úspěšní autoři si odnášeli domů věcné ceny, diplom a mimo jiné i příslib otištění jejich povídky, básničky či úvahy ve sborníku, který na začátku příštího roku obdrží každý zapojený soutěžící. Kromě toho se vybrané práce objevily i v časopise Robinson a některé najdete i na stránkách našeho kalendáře.
Pro úplnost uvádíme jména deseti nejúspěšnějších účastníků soutěže, kteří okouzlili svými povídkami a básničkami nejen porotu:
Lucie Krýzlová (9 let), ZŠ Bezdrevská, České Budějovice: Jak byla studánka modrá...
Adéla Smrčinová (9 let), ZŠ Mladé: Jak jsem kreslil obraz
Adéla Drdová (10 let), ZŠ Máj II, České Budějovice: Táborová bouřka
Jana Galíčková (12 let), ZŠ Dukelská, České Budějovice: Černokřídlý pták
Magdalena Kletečková (13 let), ZŠ Pohůrecká: Svět očima koně
Ondřej Rolník (13 let), ZŠ Máj II, České Budějovice: Nedělní výlet
Matyáš Černý (14 let), ZŠ Máj I, České Budějovice: Kreslíř
Kateřina Goldová (14 let), ZŠ Máj I, České Budějovice: Úsměv
Jiří Kodada (14 let), ZŠ Nerudova, České Budějovice: Na rybách
Lukas Schubert (14 let), ZŠ Máj I, České Budějovice: Úsměv
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama