POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Fotořečiště

25. května 2011 v 20:56 | František Dostál |  Archiv
Barvy černobílého Fotořečiště
Hanka Hosnedlová
Už s pátým dílem volného cyklu pod názvem Fotořečiště vstoupil do knižního světa pražský fotograf, tramp, ale především nenapodobitelný pozorovatel všednodenního života - František Dostál.
Nosnou kostrou těchto útlých černobílých knížek jsou jeho fotografie, posbírané za celá desetiletí nejen v pražských ulicích a zákoutích, ale i na oblíbených místech v údolí Sázavy, Berounky a jiných trampských lokalit. Za jedinečnými záběry vstupuje i do dvorů, hospod, do vlaků či dění chatových osad. V textu pak bez okolků a natvrdo glosuje současné dění, špinavé prádlo naší politiky i bolestivé kotrmelce ekonomiky a v proudu jeho Fotořečiště nezůstane suchá ani problematická morální stránka dnů, které nás provázejí. Dělí se se čtenářem o své nekompromisní názory, o kritiku jevů, které nadzvedávají i nejednoho z nás, ale také o melancholické vzpomínky a nostalgii časů uplynulých nejen na vlnách jeho fotografického řečiště. Společně s fotografiemi se vrací do let, které oddělila sametová oponu listopadu 1989, vyvolává vzpomínky na setkání se zajímavými a populárními osobnostmi, ale i s postavičkami z městských ulic a pražských osvěžoven.
Možná to patří k jaru, které předběhla knížka jen o pár týdnů, ale tentokrát jsou stránky Fotořečiště štědré i na netradiční akty, které netratí nic ze své aktuálnosti zpráv o kráse dívčího těla ani po těch prošlých desítkách roků. Stejně jako v předchozích dílech však nechybí také v páté publikaci této řady nearanžovaný situační humor a neopakovatelné kouzlo okamžiku zachycené pohotovým fotografem. A tím zůstává František Dostál i v roce, kdy oslaví své 73.narozeniny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama