POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Hvězda Valdštejnova Srdce

24. srpna 2011 v 12:00 |  Nové knihy

Co řekla Valdštejnovi jeho hvězdaNeznám pilnějšího a produktivnějšího autora, než je vodňanský spisovatel a novinář Jan Bauer. Jakmile se jeho knižní tvorba v počtu titulů přehoupla přes stovku, přestala jsem Bauerovy knižní novinky počítat - a to už ani nemluvím o těch, které vydává pod pseudonymy. I tak knihy, kde je jako autor podepsán Jan Bauer, vycházejí rychleji, než o nich stačíme otiskovat anonce.

K novinkám z nakladatelství Moba z první poloviny letošního roku patří také nevšední publikace s přitažlivým názvem Hvězda Valdštejnova srdce. I tentokrát se Bauer vrací do české historie, konkrétně do doby třicetileté války a jak patrno už z titulu, jeho hlavním hrdinou je frýdlantský vévoda Valdštejn. V ději se setkáváme nejen s dramatickými událostmi popravy šestnácti dezertérů z bitvy u Lützenu, důstojníků Valdštejnovy armády, které sťal kat Jan Mydlář, a okolnostmi Valdštejnova vztahu k císaři, ale i s romantickým příběhem jeho pozdní lásky k mladé protestantské šlechtičně. Díky Bauerově zkušenosti a znalosti historie jen velice zkušený a v dějinných souvislostech zběhlý čtenář pozná, kde se historická fakta proplétají s fabulací. K tajemnosti vyprávění o Valdštejnových osudech přispívá i astrolog Senni a jeho jasné varování vyčtené z hvězd, které však nejsou Valdštejnovy zrovna příznivě nakloněny a jejichž řeči však vévoda nepopřeje sluchu. Láskou zaslepený Valdštejn se tak řítí ne do vysněného ráje, ale do záhuby.

Ani znalec historie však nedokáže vydedukovat, jak se tento romantický příběh zasazený do 17.století a propojený s osudy dalších postav v detailech vlastně vyvine a jak skončí. A to je mimo jiné i Bauerova silná zbraň, s níž dokáže čtenáře, třebaže zná historická fakta, udržet v napětí až do poslední stránky. -hh-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:23 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama