POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Pozitivní větrná poezie

30. března 2012 v 20:55 |  Nové knihy
Po růžové stopě veršů


Nový knižní počin Hany Marounkové je takzvaná ,,růžová kniha básní", která vyšla na sklonku loňského roku pod názvem Mám ráda vítr. Jak již z oněch doplňkových tří slov stručné charakteristiky čtenář vytuší, jedná se tentokrát výhradně o poezii.

Autorka, která se jinak zaměřuje hlavně na prózu, se rozhodla tímto titulem představit průřez svou básnickou tvorbou, a to chronologicky od jejích dvanácti let až do současnosti. Proto je také na některých básních z nejstarších období znát jejich nevyzrálost. Například v básni Hymna třetího tisíciletí, původně bez názvu, napsala již krátce před svými dvanáctými narozeninami. Uplynulo mnoho let a báseň se opět ocitla v poli pozornosti a dostala svou konečnou podobu. Bylo to na přelomu let 1999 a 2000. To jsou mimo jiné i důvody, proč autorka uvedla na obálce knihy jako podtitul ,,výběr z naivní poezie".

Přesto téměř ve všech básních bez rozdílu data jejich vzniku vycítíme velkou dávku optimismu a naděje, které není v dnešní době nikdy dost. Vlastně i výše uváděné označení sbírky za "růžovou knihu básní" je příznačné tím, že autorka chce vidět svět růžově.

Růžová kniha básní byla vydána vlastním nákladem autorky v nakladatelství Studio Gabreta, spol. s.r.o, v Českých Budějovicích, 2011.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama