POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Veronika ,,Veverka" Kynclová - Destiláty Nekonečna

1. června 2012 v 21:35 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
Jak se pijí Destiláty Nekonečna
Hanka Hosnedlová
Na jaře letošního roku vyplula do nejistých vod čtenářského zájmu sbírka poezie s názvem Destiláty Nekonečna. Její autorkou je členka Jihočeského klubu Obce spisovatelů - Veronika Veverka Kynclová, která si tuto knížku netypického čtvercového formátu s černobílou obálkou vydala vlastním nákladem. Obálku a doprovodné ilustrace má na svědomí Adam Eidy Pelda.
Sbírka, která je rozdělena do sedmi oddílů, zahrnuje básně sice námětově různorodé, ale vesměs lyrické a hlavně - přemýšlivé. Řekla bych podle jejich obsahu a ladění, že vznikaly v různých obdobích a v různých podmínkách a prostředích. Jsou autorčinou výpovědí i slovním zrcadlem jejích přání, snů a představ. Nelze to sice tvrdit bezvýhradně, ale ve většině případů působí v konečném dojmu lépe Veroničiny básně s veršem volným. Tam, kde se snaží o rým, vyznívají tyto rýmy mnohdy nepříliš nápaditě a klišovitě (pěje - chvěje, stromů - domů apod.). I když ale ani těmto slokám nelze upřít nápad a dotažený obsahový záměr.
Veronika Kynclová rozhodně není na poli poezie nováček - již v minulosti byly její verše zařazeny do společných sborníků Jihočeského klubu Obce spisovatelů a básnického sdružení Krb, do Literárního Fóra, ale i do španělských básnických almanachů v Madridu. Dokonce ani výše uváděná autorská sbírka není její prvotinou, tou se Veronika představila již před čtyřmi roky a v loňském roce pak její reedicí. Takže má velice dobře nakročeno a věřím, že na další její básnické kroky nebudeme dlouho čekat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama