POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Setkání U Kapličky

13. července 2012 v 17:52 | Vlasta Dušková |  Co bylo
22.5.2012 se nad Pískem přehnala jarní bouřka. Hřmělo, prudký déšť vyplachoval prach z ulic, zaléval květiny na městských záhonech a v ozdobných truhlících.
Naše čtyřčlenná svita nejdříve trochu bloudila, než se nám podařilo vypátrat správný směr, vedoucí do příjemného prostředí restaurace U Kapličky.
Dostalo se nám opravdu milého uvítání v osobě pana Richarda Uhera, hlavního protagonisty a oslavence tohoto bouřlivým počasím ověnčeného dne. Jakoby se slunce vítr i déšť dohodly, že i oni společně pozdraví zdejšího básníka.
Slavnostní literární večer, při kterém si Richard Uher připomněl své sedmdesáté narozeniny, velmi zdařile připravila Prácheňská akademie. Hodinový program vyplnila příjemná hudba, citlivě propojená s jeho básněmi. Celé dění občas i sám autor, velmi osobitě a veskrze lidsky, doplnil laskavými a vtipnými postřehy.
Písek byl a bude - a stále je považován za město, které se vždy úzce pojilo s literaturou, kulturou a uměleckým děním v naší zemi. Autorský literární večer, jehož hosty jsme se 22. května stali, dokazuje, že se i Richard Uher svým dílem a dlouholetou básnickou tvorbou dobře zapsal do jeho kulturních dějin a povědomí zdejších lidí, ale zdaleka nejen jich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama