POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Historická detektivka z jihu

6. srpna 2012 v 12:08 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
Ačkoliv i v nejnovějším historickém příběhu z pera neúnavného vodňanského autora Jana Bauera figuruje jako hlavní postava rychtář Jakub Protiva, opouští tentokrát oblíbené pražské prostředí Nového Města a přesouvá se na český jih. Nemusím ani dodávat, jak moc tím spisovatel potěšil čtenářskou obec zejména z jihočeského regionu, která již delší dobu čekala na splnění autorova slibu právě v tomto ohledu. Klášter kostlivců, jak Bauer svou poslední středověkou detektivku nazval, vydala jako obvykle Moba.
Klíčovým momentem pro rozhodnutí novoměstského rychtáře Jakuba Protivy složit svůj úřad a opustit Prahu, byla nečekaná tragická smrt jeho bratra Ondřeje. Ta byla sice hlavním, ale nikoliv jediným důvodem, proč se Jakub vrací na svou rodnou tvrz Protivec, kde se chystá začít hospodařit. Shodou okolností má i jeho přítel, poněkud rozmařilý, ale chytrý mnich Blasius, závažný důvod vydat se do jižních Čech.


Kraj je v té době sužován početnou bandou nelítostných loupežníků a také protřelých vyděračů, kterých se všichni v okolí právem bojí. Navíc se ukáže, že ani Ondřejova smrt nebyla nešťastná náhoda, ale cílená promyšlená vražda. A tak není divu, že se Jakub, jako už mnohokrát předtím, pustí do intenzivního vyšetřování všech podivných okolností, které mimo jiné vplétají do děje také tajemný Klášter kostlivců ukrytý uprostřed nebezpečných šumavských lesů. Samozřejmě v tom není sám, i tady se k němu přidává přítel Blasius, a třebaže jde nejednou o holý život, podaří se jim společně rozplést zašmodrchanou síť záhad a intrik. Čtenář bude moci mimo jiné také posoudit i to, jak dalece se Bauerovi podařilo uplatnit svou znalosti jihočeského prostředí a jeho dějin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama