POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Vlak plný písmenek

26. září 2012 v 15:38 | Hanka Hosnedlová |  Co bylo
Po trase někdejší Zlaté stezky se v předposlední zářijovou sobotu vydal historický parní vláček Ecce Libri
v čele s populární mašinkou zvanou Kafemlejnek. Cestu literárního vlaku se spisovateli a knihovníky z Písku
do Prachatic připravila prachatická knihovna, která pak po dojezdu propojila svůj literární program autorského čtení s velkorysými Podzimními slavnostmi města Prachatice.
Nejpočetnější skupina zástupců Jihočeského klubu Obce spisovatelů vyjížděla z Českých Budějovic, další účastníci literárního vlaku přijeli ze Strakonic, Tábora, Veselí a ze Šumavy. Cestu vlakem zpříjemňovala hudební produkce skupiny Paraván, ve Strunkovicích skvělá show přepadení vlaku Mexickými jezdci na koních (bohužel, nebo možná bohudík - dřevěných), kteří unesli cestující dámy ve westernových kostýmech, divadelní představení, ale i letecké manévry nad vlakem. Jihočeští literáti měli možnost popovídat si s Michalem Vieweghem, který s nimi cestoval v bufetovém vagonu a navázat další kontakty, třeba s americkými spolucestujícími, kteří byli z akce nadšeni.
Stylové pak bylo přivítání spisovatelů chlebem a solí, podávanými místními baráčníky v krojích.
Bohužel vlastní autorské čtení našich členů na samostatné paralelní scéně na náměstí narušovaly občasné přepršky a v závěru vystoupení našich členů už přímo déšť. Ovšem i tyhle mráčky vzápětí rozptýlila skvělá péče prachatické knihovny, která skutečně zaslouží za svůj počin, organizaci a bezchybné zajištění jedničku
s hvězdičkou. A doufám,že ani na mne se kolegové nezlobí, když jsem v závěru našeho pobytu v Prachaticích zavinila to, že jsme na nádraží museli doslova sprintovat. Skupinový sprint s účastníky ve věkovém rozmezí od studentských let do pětasedmdesáti a odhodlání těch nejrychlejších v čele lehnout před parní mašinou na koleje a vlastními těly jí zabránit v odjezdu však zajistily dobrý konec. Do vlaku dorazili všichni, nekonal se žádný infarkt ani následná resuscitace, domů dorazili všichni v pořádku a s kopicí příjemných dojmů. A jak mohu doložit, příště určitě všichni pojedou znovu!


Více fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii http://spisovatelejih.blog.cz/galerie/ecce-libris-2012.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama