POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Mladí literáti se utkají o Jihočeskou žabku pojedenácté

21. září 2012 v 17:39 | Hanka Hosnedlová |  Archiv

Po uplynulém jubilejním ročníku literární soutěže, jejíž název Jihočeský klub Obce spisovatelů zredukoval již jednoznačně na soutěž o Jihočeskou žabku, vstupuje toto tradiční klání psavců do druhé desítky.
I letošní jedenáctý ročník je však adresován studentům středních a vyšších odborných škol, gymnázií, učilišť
a začínajícím autorům od 15 do 20 let. Jako pokaždé soutěž vyhlašuje Jihočeský klub Obce spisovatelů ve spolupráci
s Jihočeským krajem. Zadané téma "Proč jsem na světě rád", které bylo pečlivě vybíráno z řady návrhů,
je optimistické a dává dostatečně široký prostor fantazii i neotřelým nápadům.

Soutěžní práce je možné posílat průběžně na adresu: Jihočeský klub Obce spisovatelů, Žižkova 3, 370 01 České Budějovice nebo na e-mailovou adresu: hanhos@centrum.cz. Uzávěrka je stanovena
na 31. leden 2013.
Takže času na přemýšlení i tvorbu mají mladí autoři víc než dost.

Každý soutěžící se může zapojit pouze jedním příspěvkem s maximálním rozsahem tří rukopisných stran. Zaslané práce ale nesmí být nikde předtím publikovány, ani přihlášeny do jiné soutěže. Podmínky budou zaslány na všechny střední školy a učiliště v kraji, anebo budou k dispozici na krajském odboru školství či v Jihočeském klubu Obce spisovatelů.

Nejlepší práce budou pak odměněny věcnými cenami.Výsledky s předáním cen budou slavnostně vyhlášeny na jaře příštího roku za účasti vítězů i pořadatelů na Krajském úřadě v Českých Budějovicích.

"V posledních dvou ročnících byly pak vítězné a další vybrané příspěvky díky vstřícnosti krajského úřadu publikovány ve sborníčku vydaném k této příležitosti, který dostal každý ze soutěžících. Také tentokrát plánujeme podobné završení soutěže, které ji velice zatraktivnilo. Navíc je šance, že některé práce budou otištěny i v dalších regionálních a možná i celostátních periodikách," dodává Miloslav Král, jeden z garantů soutěže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama