POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Petr Šulista - Ladislav Bohuš: Jsou jiní, ne horší aneb Hledání šance

18. října 2012 v 16:53 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy

Jsou jiní, ne horší

aneb Hledání šance

Petr Šulista - Ladislav Bohuš

Tato publikace se poměrně výrazně odlišuje od knih, s nimiž vás v rubrice nových knih pravidelně seznamujeme. Nejedná se totiž ani o klasickou beletrii, ani o poezii, ale o jakýsi elaborát na podporu jednak sdružení pomáhajícímu lidem s mentálním postižením a jednak nepřímou cestu i na podporu hudebně-pohybových aktivit pro osoby se zdravotním handicapem. Navíc jde o publikaci dvojjazyčnou, kterou společně připravila česká a slovenská strana, hledající společnou cestu pomoci, pochopení a tolerance.

A právě o tom všem publikace hovoří. O snaze integrovat osoby s mentálním a zdravotním postižením
do běžného denního života i do zájmových činností, o empatii, s níž jsme schopni k lidem s handicapem přistupovat, o toleranci, která nám často chybí. A také o těch, kteří o pomoci handicapovaným nejen hovoří,
ale také jim pomáhají skutky. A v neposlední řadě právě o výše zmíněných aktivitách, postavených na tomto záměru. Například o strakonickém festivalu Salve caritas - Salve vita a jeho celostátní verzi, o festivalu Vivat vita v Olomouci a jeho regionálních předkolech, stejně jako o jeho dozvucích, rovněž o aktivním sdružení Krtkovčatá z Humenného, o tanečních a hudebních souborech, o nevšedních benefičních koncertech či česko-slovenské spolupráci na tomto poli. Možná, že po přečtení této knížky se vám lidé, k nimž osud nebyl tak ohleduplný jako k vám, v mnohém přiblíží.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama