POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Jihočeský úsměv se opravdu usmíval

26. listopadu 2012 v 14:03 | Hanka Hosnedlová |  Co bylo

Jihočeský klub Obce spisovatelů již tradičně organizačně a odborně zaštiťuje literární soutěž pro školní děti do 15 let, která je součástí každoročního Festivalu dětských knih a časopisů. Soutěž nese název Jihočeský úsměv a jejími pořadateli jsou Jihočeský kraj, město České Budějovice a Pohádkové království a samozřejmě náš klub.

Zatímco loňský ročník byl na účast velice hubený, letos se kluci a děvčata ze základních škol a gymnázií v krajském městě, ale i z jiných míst regionu opravdu překonali. Došlo víc než 130 prací od 126 autorů ve věku od 8 do 15 let. A musím dodat, že bylo opravdu velice těžké vybrat pouhou desítku těch nejlepších. Shodli jsme se s ostatními členy poroty na tom, že bychom do užšího výběru nechali postoupit nejméně pětadvacet, třicet autorů, kteří do soutěže poslali nejen povídky, vyprávění, úvahy, ale i básně, někdy dokonce s barevnými ručně kreslenými obrázky nebo s počítačovou grafikou. Sem tam sice museli porotci zamhouřit oko nad gramatikou, ale naopak u některých prací byli i překvapeni zralostí projevu nebo nápaditostí tématu.

Vybrané desítce malých autorů byly ceny předány na listopadovém vyhlášení vítězů v rámci programu Festivalu dětských knih, který byl navíc součástí podzimní velké výstavy Vzdělání a řemesla na českobudějovickém Výstavišti. Předávání cen zpestřilo kromě jiného i dramatické pásmo, které z vítězných prací připravil stejně jako v minulosti recitační kroužek DDM.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama