POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Když se básník zamiluje...

26. listopadu 2012 v 15:17 | Hanka Hosnedlová

Převážně v jižních Čechách, v malebné chalupě v jedné vesničce na Táborsku vznikal text roztomilé knížečky s názvem Charlotta. Objevila se na předvánočním knižním trhu právě v těchto dnech a jejím autorem je populární textař Pavel Vrba, s nímž jsme se navždycky rozloučili v předešlém roce. Zůstala ale po něm kopice textů, které jeho manželka Marie postupně třídí a některé z nich i připravuje k tisku. A do této kategorie patří i titul Charlotta, vydaný nakladatelstvím Primus.

Knížka je věnována jedné z Pavlových velkých lásek - zlaté labradorské retrívřici Charlottce, která se před deseti roky stala rovnoprávným členem domácnosti Vrbových. Pavel ji dostal od své manželky k pětašedesátým narozeninám jako naplnění jednoho z jeho dávných klukovských snů a okamžitě se do ní zamiloval. Jak sám říkal, Charlotta - perfektně vycvičená psí dáma - mu jeho náklonnost víc než stonásobně oplácela: "Všude může, lidi ji mají rádi a dokonce se mnou sedává i v hospodách. Zatímco já si čtu a piju, ona zdobí. Doma je díky ní poněkud světleji, tepleji, a když se ke mně přitulí, mám pocit, že mě aspoň někdo chrání před ignorantstvím, hamižností, lží a zlem..."

A co by to bylo za básníka, kdyby objekt své lásky nezvěčnil ve verších. Lehkonohými a vtipnými básnickými texty mapuje svůj život se Charlottkou a v imaginárních dialozích s ní rozmlouvá o záležitostech psích i člověčích. Slibuji vám, že pokud se začtete do téhle netypické knížečky, doplněné řadou hnědě tónovaných Charlottiných fotografií, alespoň na chvíli se dostanete do jiného světa, plného pohody, úsměvů a pochopení...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama