POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Kočky, které hovoří třemi jazyky

26. ledna 2013 v 8:20 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy

Ještě do knižní produkce loňského roku patří roztomilá barevná knížečka pro děti s dlouhým názvem Povídání, veršování o kočičím studování. Její autorkou je zkušená dětská psycholožka Věra Karhanová, která nyní žije v jižních Čechách a rozšířila i řady zájemců o členství v Jihočeském klubu Obce spisovatelů. Knížku vydalo jindřichohradecké nakladatelství Epika.

V tomto případě však autorka nezůstala jen u jednoduchých, pro děti dobře srozumitelných veršíků, které humorně vyprávějí příběh o kočičí škole. Tím, že k autorství přibrala ještě anglického a ruského kolegu, vznikl totiž zajímavý knižní projekt s nenásilným vzdělávacím podtextem. Gregory Moore fundovaně převedl původní veršíky do angličtiny a Andrej Artěmov zase do ruštiny, a to při zachování básnické formy a rýmů. Přitažlivost trojjazyčné publikace nesporně zvyšují ještě barevné realistické obrázky Vladimíra Jandy, který rovněž patří do řad výše zmiňovaného jihočeského spisovatelského sdružení.

Možná, že právě tato knížečka je schopná probudit v malých čtenářích zájem o některý z použitých světových jazyků. A pokud ne, alespoň se pobaví vtipnými veršovanými příběhy kočičích školáků.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama