POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Napětí v síti pavouka

24. února 2013 v 12:16 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy

Stalo se už téměř pravidlem, že většina Niedlových knih má druhé a další volné pokračování. Vymůže si je totiž zájem čtenářů, kteří by se jen velice neradi loučili s Niedlovými hrdiny, ať už ze středověku, válečných let či ze současnosti. Výjimkou není ani Pavoučí síť, která navazuje na předchozí historický román Platnéř.

Hlavní postavou je opět platnéřský tovaryš Lukáš, který se v předchozím díle neplánovaně zapletl do nečisté hry mocných a byl nucen pro záchranu svého života opustit Prahu. Tentokrát se tedy ocitá na italské půdě, v hlavním lombardském městě - v Miláně, centru mistrů platnéřského řemesla. Situaci mu zpočátku usnadňuje ochranná ruka Lorenza Scorsiniho, takže nic nestojí v cestě tomu, aby se v novém působišti zabydlel. Nový a na rozdíl od minulosti vlídný domov nachází v rodině mistra Pratiniho a svou šikovností přináší úspěch a věhlas jeho dílně a dílům, která jsou posléze označovány uznávaným symbolem pavouka.

Ovšem to by nebyl František Niedl, aby nechal svého hrdinu v poklidu a stereotypu. Nejdříve mu postaví do cesty nenaplněnou lásku ke Scorsiniho dceři Angele, a pak je opět vtažen do víru událostí, roztáčených intrikami, proradností a násilím. Nedobrovolně se ocitá na hradě Castello Nuovo, který je vlastně základnou pro výcvik všestranně obratných bojovníků. Lukáš, třebaže se nemůže těmhle středověkým supermanům rovnat, se ovšem dokáže prosadit docela jinak. Třeba oním speciálním pavoučím uměním jako v Praze, poskytovanými léčitelskými schopnostmi a v neposlední řadě i díky tomu, že dovede logicky přemýšlet, analyzovat a kombinovat.

Do hry vstupuje Gian Galeazo Visconti s vladařskými ambicemi a intrikánským jednáním, znovu se na scéně objevuje Angela - provdaná a nešťastná, Lukášův ochránce je proti své vůli manipulován do vyhrocených a nebezpečných situací, děj se zamotává. Jako vždy je nabitý akčností, zápletkami a napětím, a to vše v kulisách přitažlivé středověké Itálie a Evropy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama