POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Jihočeská žabka doskákala k vítězům

26. března 2013 v 14:54 | Hanka Hosnedlová |  Co bylo

V posledním březnovém týdnu byly v Měsíci ve dne oficiálně zveřejněny výsledky literární soutěže o Jihočeskou žabku, kterou jako každý rok vyhlašoval Jihočeský klub Obce spisovatelů v součinnosti s Jihočeským krajem.

Letošní ročník byl v pořadí již jedenáctý a soutěž jako v minulosti byla směrována na středoškoláky, učně a mládež od 15 do 20 let. Motto Proč jsem na světě rád oslovilo 56 autorů z různých míst regionu, dokonce i mimo region. Již tradičně největší počet zapojených studentů byl ze SOŠ VMZ (Střední školy veterinární, mechanizační a zahradnické) z Českých Budějovic, své želízko v ohni měla jako obvykle VOŠ a SPŠ automobilní a technická rovněž z krajského města, hodně příspěvků přišlo z Jindřichohradecka, ale zastoupena byla i další města jako Tábor, Písek, Volyně, Český Krumlov apod.

Ani letos nebylo rozhodování poroty jednoduché, tím spíš, že bylo nutné přihlížet k věku každého soutěžícího. Je velký rozdíl mezi schopnostmi a vyjadřováním patnáctiletého teenagera a dvacetiletého autora vstupujícího do života. Do finále pro výběr vítězů se po prvním kole hodnocení probojovaly víc než dvě desítky soutěžních prací. Nakonec bylo rozhodnuto udělit kromě prvního místa dvě ocenění pro druhou příčku, stejně jako pro třetí stupínek. Dále pak pět čestných uznání, z nichž jedno je určeno patnáctileté básnířce, která sice není ani z našeho regionu, ale její verše porotu skutečně zaujaly.

Ceny byly vítězům předány při slavnostním odpoledni s programem, v němž byly představeny ukázky z vítězných prací, prokládané hudebními vstupy dvojice Jaromír Drupi Kubát - Ladislav Bartoň. Některé z vítězných prací se objeví i v denním tisku a časopisech pro mládež, jakož i v almanachu klubu spisovatelů.

A nyní již jména vítězů:

1. DOLISTOVÁ Monika - S0Š VMZ a JŠ České Budějovice
2. HANUŠ Vlastimil - Gymnázium Jindřichův Hradec, OTÝS Jan - SŠ a JŠ Volyně
3. MAŠKOVÁ Martina, DDM České Budějovice, OPELKOVÁ Tereza, Gymnázium Český Krumlov

Čestná uznání:

DRAZDÍK Michal, VOŠ a SPŠ automobilní a technická, České Budějovice
HOLEČEK Tomáš, SOŠ VMZ a JŠ České Budějovice
BRÁZDOVÁ Celestýna, SOŠ VMZ, České Budějovice
HOFMANOVÁ Jana, SCIA SŠ a JŠ Volyně
CHALOUPKOVÁ Jana Třebechovice pod Orebem


Další obrázky si můžete prohlédnout či stáhnout ve FOTOGALERII.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana 'Berenika' Chaloupková Jana 'Berenika' Chaloupková | E-mail | Web | 6. dubna 2013 v 17:01 | Reagovat

Když mi tento týden přišel diplom, bylo to velmi milé překvapení a slova, která jsem si  dnes přečetla zde, mě potěšila ještě víc, děkuji!

Budu se těšit na další ročník.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama