POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Písečtí četníci v nové knize

24. března 2013 v 12:34 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
Takové četnické historky pojihočesku připomíná kniha píseckého autora Ladislava Berana s názvem 92. policejní revír se hlásí..., která vyšla na sklonku loňského roku v nakladatelství JaM Písek.
Jako obvykle vychází autor z reality - ze skutečných kriminálních případů, které vyšetřovala četnická pátrací stanice v Písku, registrovaná jako 92.policejní revír. Ačkoliv je děj jednotlivých příběhů zasazen do třicátých let minulého století, i zde přispěla k hodnověrnosti obsahu dlouholetá autorova zkušenost někdejšího kriminalisty. K tomu napomáhá nejen důvěrná a detailní znalost prostředí, ať už se jedná přímo o město Písek, či o jeho blízké okolí, ale i schopnost představit své, byť "záporné" hrdiny s laskavým porozuměním a hlubokým člověčenstvím. Povšimnutí si navíc zaslouží i mistrné vylíčení tehdejší dobové atmosféry v konkrétních situacích a celorepublikových souvislostech. To všechno jsou nepostradatelné kulisy pro napínavý a zasvěcený děj Beranových kriminalistických příběhů, které občas nepostrádají ani humornou stránku. Už tradičně soubor povídkových příběhů doplňují ilustrace autorova blízkého přítele - malíře a grafika Františka Doubka. Byla to nepochybně poslední kniha, kterou František Doubek ilustroval před svým odchodem do výtvarnického nebe. Snad právě proto ji Ladislav Beran věnoval právě jemu.
Mimořádně je však publikace obohacena i dokumentárními snímky různých úředních dokladů a fotografiemi vážícími se k osobě, působení a nelehkému životnímu údělu štábního kapitána Josefa Votruby, který byl píseckým četnickým velitelem. Tyto materiály do knihy poskytl Votrubův vnuk Jaroslav Hrubý.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama