POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Bauerovi hrdinové zachraňují krále

23. dubna 2013 v 19:29 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy

Zdá se, že dvojice - Jakub Protiva z Protivce a trochu prostopášný mnich Blasius - se pro pilného vodňanského autora Jana Bauera stala natolik blízkou a typickou, jako kdysi slečna Marplová pro Agathu Christie. Objevuje se totiž v řadě jeho čtenářsky oblíbených historických detektivek coby poněkud nesourodý, ale úspěšný vyšetřovatelský tým, ve složitých případech dotýkajících se i tehdejších nejvyšších míst. A zřejmě ještě nějakou chvíli zůstanou jeho oblíbenými hrdiny. Stejně jako v Bauerově novince Zachraňte krále, kterou vydalo nakladatelství Moba.

Pro Bauera je naprosto samozřejmé zasazovat fiktivní děj, který nepostrádá napětí, ani určitý nadhledový humor, do doložených dobových situací, pracovat s historickými reáliemi a nechávat vstupovat do dění i skutečné osoby středověké Evropy.

Hlavní hrdina Jakub Protiva se sice už předtím vzdal úřadu novoměstského rychtáře v Praze a odešel po bratrově smrti na rodnou tvrz na jihu Čech, ale ani tady se mu nedaří zcela se vyhnout světu zločinu. A to by nebyl Protiva a jeho věrný přítel Blasius, aby je nechaly bezpráví a páchané zločiny v klidu. Tentokrát přicházejí za Jakubem Protivou přímo vyslanci z královského dvora se zprávou o únosu a zajetí krále Václava IV., v čemž má prsty jeho nevlastní bratr, uherský král Zikmund. Nikdo ale neví, kde je Václav IV. vězněn, a to se právě pokouší vypátrat naše osvědčená dvojka.

Rozhodně nehodlám čtenářům prozradit, jakým směrem se Protivovo vyšetřování bude ubírat, co zjistí a zda se mu podaří společně s mazaným Blasiem krále osvobodit, ale mohu naznačit, že hlavní hrdinové přežijí a Jakub Protivec navíc pomýšlí na návrat do Prahy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama