POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Číše jako ocenění celoživotní práce

27. dubna 2013 v 15:24 | Hanka Hosnedlová |  Co bylo

Již poosmé byla letos Jihočeským klubem Obce spisovatelů pod záštitou hejtmana Jiřího Zimoly předávána krajská literární cena Číše Petra Voka, udělovaná za celoživotní dílo. Stalo se tak 25. dubna v obřadní síni českobudějovické radnice.

Výčet dosavadních laureátů tohoto ocenění, do něhož se zatím zařadili Věroslav Mertl, Milena Brůhová, Petr Pavlík, Ludvík Mühlstein, Jan Bauer, Jan Nouza a Přemysl Veverka, letos rozšířil scénárista a spisovatel Jan Míka. Žije a tvoří v Táboře a známý je především díky úspěšným televizním seriálům. Na svém autorském kontě má nejen řadu dalších televizních filmů, ale i pár divadelních komedií a kromě knižních přepisů televizních seriálů také několik zdařilých knižních titulů.
Při slavnostním udělování Číše Petra Voka byla přítomným ve stručnosti představena osoba laureáta, ale i Míkovo dílo včetně čtených ukázek z jeho knih. Příjemným oživením slavnostní události byly nesporně hudební vstupy klasických kytar známé českokrumlovské dvojice Jindřich Čapek - Radek Interholz.


Další obrázky ve FOTOGALERII.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama