POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

KDO NEZAVÁHAL, NELITOVAL

11. dubna 2013 v 10:08 | Petr Šulista |  Co bylo

Kdo nezaváhal a zúčastnil se prvého čtvrtečního dubnového podvečera vyhlášení výsledků třetího ročníku jindřichohradeckého Textíku v Kapli sv. Maří Magdaleny, určitě nelitoval. Nezbylo jediné volné místo k sezení, řada přítomných musela stát. Uvážíme-li, jak s malou účastí se často na podobných akcích setkáváme, pak se zde nakladateli Janu Medkovi a jeho spolupracovníkům povedlo něco naprosto obdivuhodného. A to ještě v městě hrál ten den národní hokejový tým.

Bohatý program, v němž mimo jiné zazněly ukázky úspěšných literárních prací, vhodně doplňovalo saxofonové kvinteto jindřichohradecké ZUŠ pod vedením pana učitele Stráníka. Vidět a slyšet takové hudební těleso není běžnou záležitostí a jeho vystoupení se setkalo se zaslouženým obdivem.

Literární a výtvarná soutěž Textík se konala pod záštitou města Jindřichův Hradec a Jihočeského klubu Obce spisovatelů. Místopředseda tohoto klubu František Niedl v krátkém úvodním vystoupení ocenil úspěšnou spolupráci klubu s nakladatelem Janem Medkem a zmínil tři důležité literární akce Jihočeského kraje, a to: Zeyerovy Vodňany, literární soutěž Jihočeská žabka, do níž bylo přeposláno čtyřiatřicet autorských prací právě z Textíku, a literární vlak Ecce libri.

Celý program citlivě moderoval Jiří Langer. Úspěšným soutěžícím byla mimo jiné předána publikace Textík, jejímž obsahem je třicet úspěšných literárních a čtyřicet výtvarných děl a který vydalo jindřichohradecké nakladatelství Jana Medka Epika. Oceněným literátům knihu předávala autorka knížek pro děti i dospělé Markéta Zinnerová, která se nejen řadě zájemců do Textíku podepsala, ale v průběhu programu i pobesedovala s přítomnými a pohovořila o své spisovatelské práci. Oceněným výtvarníkům Textík předala ceny spisovatelčina dcera akademická malířka Petra Jelenová. Úspěšné výtvarné práce mohli přítomní zhlédnout v prostorách kavárny FotoCafé, kde byly vystaveny až do konce dubna.

Bylo příjemné sledovat štěstím rozzářené oči oceněných autorů, pro něž byl tento podvečer zcela výjimečný. S uspokojením si odnášeli své ceny a já jsem přesvědčen, že si s nimi odnášeli i větší chuť psát, kreslit a malovat. A to je moc dobře.

Co říci závěrem? Poděkovat všem, kteří se o toto příjemné setkání zasloužili, a přát jim, aby se jim dílo i nadále dařilo. Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama