POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Krumlovská prima sezóna

8. dubna 2013 v 8:51 | Stanislava Bumbová |  Co bylo
Dne 4. dubna se v Českém Krumlově konal již 10. ročník přehlídky studentské tvořivosti určené pro středoškoláky pod názvem Krumlovská prima sezóna. Soutěží se v ní v oborech: výtvarné práce, fotografie a literatura. Letošní ročník bohužel provázela nízká účast soutěžících a výtvarná část nebyla obsazena vůbec, což je dost zarážející.

Do soutěžního oboru fotografie se přihlásili 4 studenti, k vidění tak bylo zhruba 15 fotografií. Literární části se účastnili 3 autoři. Ti se mohli zapojit v kategoriích: próza, poezie nebo scénář. Próza letos zastoupená nebyla. V každém z oborů probíhaly v českokrumlovském Městském divadle semináře a workshopy. V oblasti literatury byl tentokrát věnován prostor komiksu.

Přehlídku pořádá Dům dětí a mládeže v Českém Krumlově, podpořilo ji město Český Krumlov a probíhala ve spolupráci s tamním Městským divadlem. Součástí akce byla také přehlídka studentského divadla s názvem Mladá scéna, kterou podpořilo ministerstvo kultury. Ve dvou dnech, 4. a 5. dubna, vystoupilo 8 divadelních souborů. Přestože akce byla velice hezky a pečlivě připravená, nesetkala se s velkým zájmem veřejnosti. Zejména dopolední představení byla hrána víc pro porotu než pro diváky, a to je opravdu škoda. Spolupráce s řediteli místních škol a učilišť by v tomto ohledu byla v budoucnu jistě velmi prospěšná.

Na Krumlovské prima sezóně jsem zastupovala Jihočeský klub Obce spisovatelů v roli porotce a vedoucí semináře v literární části. Setkání s nadšenými mladými lidmi bylo i pro mne příjemné a inspirující. Kolektivní práce studentů gymnázia Česká z Českých Budějovic v kategorii scénář po zásluze postoupila do celostátní přehlídky Náchodská prima sezóna. Autorům i mladým hercům alespoň touto cestou přeji úspěch a hlavně - víc diváků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama