POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Autogramiáda ve znamení husí kůže

15. června 2013 v 19:27 | Hanka Hosnedlová |  Co bylo
Devět z tuctu autorů, kteří mají na svědomí obsah povídkové antologie s názvem Poselství píšťaly se dostavilo i na červnovou autogramiádu a křest této nové publikace, kterou se HSF klub pod vedením Jirky Sivoka uvedl na knižní scénu.
První publikace HSF klubu, který funguje pod zastřešením Jihočeského klubu Obce spisovatelů už druhým rokem, byla výsledkem projektu postaveného na osvědčené formě konkursu. Na mediálně šířenou výzvu k autorské účasti přišlo nečekané množství příspěvků zaměřených podle podmínek na žánr horor, sci-fi, fantasy, z nichž porota po dlouhém a náročném hodnocení vybrala povídky dvanácti autorů. Podotýkám, že příspěvky byly hodnoceny anonymně. Tak se stalo, že se ve sborníku vedle renomovaných spisovatelů, známých rovněž v jiných žánrových okruzích, objevují i jména začínajících a mladých psavců, a to nejen z jihočeského regionu.
Antologii pokřtil přípitkem klasickým šampaňským a do vrtkavého čtenářského světa vyprovodil principál českobudějovického Kabaretu U Váňů - Eduard Váňa. A aby se jí lehčeji odcházelo mezi lidi, hrál jí na cestu Petr Mrkáček, někdejší člen legendární folkové skupiny Létavice.
Jak Jirka Sivok uvedl už při křtu antologie. Určitě nezůstane dlouho u tohoto prvního titulu. Už podzimní vyhlášení další soutěže, která měla pro letošek vystřídat tradiční literární soutěž Jihočeská žabka, by mělo být základem pro druhý svazek v duchu zmiňované trojice žánrů, oblíbených zejména u mladší jak tvůrčí, tak čtenářské generace.


Foto: Martina Tylšarová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DementiQ DementiQ | Web | 15. června 2013 v 19:45 | Reagovat

super blog :) mrkni na můj ,zrovna jsem změnila zaměření blogu takže bych ocenila každý názor na to,jaký blog ted mám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama