POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Porce strachu, hrůzy i fantazie v jedné knize

5. června 2013 v 12:32 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy

Tucet autorů, a to nejen z jihočeského literárního pole, spojuje nová publikace s názvem Poselství píšťaly, kterou na jaře letošního roku vydalo jindřichohradecké nakladatelství Epika jako první knižní počin HSF klubu, fungujícího již druhým rokem pod hlavičkou Jihočeského klubu Obce spisovatelů.

Už při pouhém stručném vysvětlení, co název klubu znamená, bude čtenáři jasné, nač se vlastně může v obsahu této knižní prvotiny těšit. HSF je totiž zkratka pro žánry horor, sci-fi a fantasy, v jejichž duchu je všech osmnáct zařazených povídek zpracováno. Jejich autory jsou jak renomovaní spisovatelé, tak mladí začínající psavci, kteří teprve na literární scénu vstupují. Ačkoliv prezentovaná kniha je výsledkem pečlivého výběru z více než šesti desítek zaslaných prací z celé republiky, posuzovaných anonymně pětičlennou porotou, většina z autorů je členy právě jihočeské Obce spisovatelů.

Na stránkách této trojžánrové antologie se tak setkáte s osvědčenými, téměř klasickými tématy, ale i s povídkami, které konzervativnějšího čtenáře nesporně trochu vykolejí. Dlužno dodat, že tvůrci těchto námětově i formou zpracování odvážnějších, tvrdších a svým způsobem i provokujících povídkových příběhů jsou právě ti nejmladší. I to však nepochybně patří k nezbytnému rebelanství mladé generace.
V každém případě se při čtení této povídkové antologie, v níž je přiměřená porce strachu, hrůzy i neomezený prostor fantazie, jak je v těchto žánrech běžné, nebudete nudit. A pokud se vám povídková nabídka HSF klubu skutečně zalíbí, můžete se těšit na další. Ještě v tomto roce bude totiž vyhlášená soutěž v uvedeném žánrovém rozmezí, jejíž vítězné práce budou pak zařazeny do druhého knižního titulu, opětně vydaného klubem. A ještě něco - již nyní z každé prodané knihy jde desetikoruna do fondu HSF klubu, který tím získá alespoň minimální kapitál potřebný pro zajišťování soutěže i přípravy další knihy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama