POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Intriky kolem trůnu

17. srpna 2013 v 11:48 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy

Už podtitul této knižní novinky z pera pilného vodňanského spisovatele Jana Bauera napovídá, v jakém duchu se bude tentokrát napínavý historický děj s detektivními prvky ubírat. Doplněk titulu Arcibiskupův noční host, vydaného nakladatelstvím Moba, zní totiž V tajných službách Otce vlasti a volně navazuje na předchozí román Král zvedá meč, situovaný do stejného prostředí, doby a s řadou známých postav. Samosebou půjde opět o zákulisní intriky a dějinotvorné politické tahy v nejvyšších vládních kruzích v době krále Karla IV., který také hraje jednu z hlavních rolí tohoto velkého a rozhodujícího představení na šachovnici tehdejších evropských panství, při němž je v sázce celé Braniborské markrabství. A protože jde o někdejší dědičný majetek Lucemburků, který je v popisovaném údobí v držení protivenského rodu Wittelsbachů, je jasné, že se situace vyostřuje doslova na ostří nikoliv nože, ale meče.

Pozornost je v tomto případě soustředěna na magdeburského arcibiskupa a jeho nočního hosta, od jejichž setkání se odvíjí vysoká a nebezpečná hra, která uvede do pohybu válečné tažení v čele s Karlem IV. Kolem tohoto doloženého historického faktu se však na stránkách knihy rozvíjí pestrý kaleidoskop nevšedních dílčích dění se spoustou figurek, intrikánských tahů a osudových záměn. V ději nešetřil autor ani nečekanými zvraty, naprosto netušenými vyvrcholeními či ostřejším kořením středověké pikanterie, takže nudit se čtenář nebude rozhodně ani na malou chvilku.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Darllov Art Academy Darllov Art Academy | Web | 17. srpna 2013 v 11:52 | Reagovat

Zdravíme fanoušky textových her a příznivce umění. Darllovova akademie umění, znovu otevírá své brány po dvou letech od zavření. Neváhejte a přihlašte se na uměleckou akademii a užijte si tak spoustu zábavy!

Těšíme se na Vás, team Darllov

PS: Hledáme i odvážné profesory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama