POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Ochutnejte Smrt na jazyku

28. srpna 2013 v 13:29 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy

Čtenáři ještě nestačili dočíst druhé volné pokračování cyklu V tajných službách Otce vlasti z pera vodňanského autora Jana Bauera a už je tu svazek třetí, nazvaný příznačně Smrt na jazyku, opětně z nakladatelství Moba.

Pochopitelně, že i tentokrát se děj točí kolem nejmocnějšího evropského panovníka Karla IV., který je sice ústřední postavou, ale kola vzrušujících a napínavých událostí roztáčí v jeho jméně i jiní. V popředí zájmu stojí už od počátku snaha o obnovení jednotné Itálie, o jejíž nutnosti se snaží uprchlý římský tribun Cola di Rienzo, který se dostává do Prahy, přesvědčit i tehdejšího krále římského a českého. Zdá se, že Karel IV. je tomuto projektu příznivě nakloněn. Ale nejdříve, při jedné z válečných výprav, podnikne cestu do Itálie - a to v naprostém utajení, pouze s několika málo průvodci. Asi není třeba zdůrazňovat, kolik nebezpečí a nepříjemných překvapení jej cestou čeká, kolik dobrodružství musí zažít. Třebaže nad ním bdí jeho věrný a obětavý rádce, dominikán Pavel, kterému císař plně důvěřuje, nedokáže jej uchránit před poměrně těžkým zraněním.

A protože není ještě úplně jasno, jak jsou v té době mezi mocnými a jejich přisluhovači karty rozdány, uchyluje se zraněný panovník do ústraní, kam je vpouštěn jen málokdo. Dokonce ani jeho druhé manželce, Anně Falcké není dovoleno jej navštívit. Tím spíš, že je dokonce podezírána z pokusu Karla IV. otrávit.

Jak se vše nakonec rozmotá, kdo zvítězí a kdo odtáhne s porážkou? To už neprozradíme, aby se měli čtenáři na co těšit. Ale dlužíme jim malý a příjemný dodatek, že totiž ani tímto třetím volným pokračováním cyklus nekončí. Připraven je totiž již díl čtvrtý, nazvaný K výšinám císařského trůnu, a slibujeme stejně strhující počtení jako při předchozích třech svazcích.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama