POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Básničky pro dětská srdce

28. září 2013 v 18:51 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
Z básniček a dětských obrázků je sestavena publikace Buď laskavý, neboť zlem platit se nevyplatí, kterou vydal v předchozím čtvrtletí Books Print. Publikace, která vznikla za podpory nadace Pomozte dětem, je neprodejná a určená k bezplatné distribuci. Jako autor textu, tedy v tomto případě básniček, je uváděn Petr Šulista, člen Jihočeského klubu Obce spisovatelů, který se již dlouhodobě věnuje podobným humanitním aktivitám. Vlastně díky jeho iniciativě byl celý projekt, postavený na spolupráci s dětmi, ale i s dalšími subjekty, realizován.
Polovinu publikace tvoří citlivé básničky Petra Šulisty, v nichž se zabývá etickými a morálními problémy, ovšem ve formě jazykově dobře přístupné dětskému čtenáři. Hovoří se v nich o přátelství, o důvěře, o lásce, soucitu, o skromnosti i pýše, o schopnosti umět dávat i o lakotě, o správném chování i naparování. Někdy jsou nositeli děje zvířátka, jindy si autor k dosažení příkladu o správnosti a nesprávnosti jednání vypůjčuje důvěrně známé pohádky zpracované do veršů či vdechuje život a lidskou povahu věcem, které nás obklopují. Vždy je ale veršovaná epizoda zakončena stručně a srozumitelně formulovaným poučením.
Veršíky jsou doprovázeny celostránkovými barevnými obrázky, které s fantazií a dětským pohledem dotvářejí děj básniček. Jejich autory jsou žáci ze Základní školy Samotišky a jejich kamarádi.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama