POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Detektivka s puncem středověku

2. listopadu 2013 v 10:12 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
Nesmírně pilný vodňanský autor Jan Bauer ve své nové knize Král nezná bratra, vydané nakladatelstvím Moba, opět vrací na scénu oblíbenou dvojici svých hrdinů - někdejšího novoměstského rychtáře Jakuba Protivu z Protivce a jeho přítele, živelného mnicha Blasia, s nimiž jsme se na stránkách jeho knih setkali již mnohokrát. Příznivcům Bauerových knih je tudíž hned po úvodní větě jasné, že se jedná o další ze série Bauerových detektivních historických románů, při nichž se rozhodně nuda nehrozí.
Tentokrát nacházíme Jakuba v sídelním městě, už v novém královském úřadě, který měl být odměnou za jeho obětavou záchranu krále ze zajetí. Takový úřad s sebou však nese spoustu možná i nečekaných povinností. A také nové spojence, nové nepřátele, nové události. A v souvislosti s tím samosebou i nové otazníky.
Je překvapivě nabízená pomoc moravského markraběte Jošta, bratrance krále Václava IV., míněna jako přátelské gesto, nebo jsou za tím úplně jiné záměry? Budou odhaleny zločiny králova oblíbence Zikmunda Hulera, který je mnohým trnem v oku? Zvládne Jakub pohybovat se na ostří nože při těchto komplikovaných záležitostech, v nichž se z pozice svého úřadu musí angažovat? Jak obstojí v síti intrik a temných tahů moci? A jak mu dokáže pomoci jeho mazaný přítel Blasius?
To všechno jsou otázky, které vytanou čtenáři na mysl hned po prvních kapitolách napínavé středověké detektivky, odehrávající se nejen v komnatách mocných tehdejší doby, ale i v drsném prostředí městských ulic, náleven a zákoutí či v chalupách v podhradí. Spád děje spolehlivě zvedne čtenáři hladinu adrenalinu, ale uspokojí i jeho touhu po poznání tehdejšího běžného života a aktuální situace, která je esencí prolínajících se politických, ekonomických a společenských podmínek, s nimiž autor mistrně pracuje..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama