POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Dobrodružná cesta z Milána do Prahy

1. listopadu 2013 v 19:02 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
Návrat mistra z pera českobudějovického autora Františka Niedla je v pořadí již třetí díl volného cyklu historických románů, které propojuje jednak postava Lukáše, nejprve platnéřského učně, později tovaryše a nyní již uznávaného mistra, a jednak doba konce 14. století, do níž je děj situován. Knihu vydalo nakladatelství Moba.
V románu, kterému rozhodně nechybí dynamičnost ani napětí, figurují skutečné historické osobnosti včetně krále Václava IV., jejichž životy autor mistrně a nenásilně proplétá s osudy svých fiktivních hrdinů. Široký je rovněž akční rádius, v němž se Niedlovy postavy pohybují, což vyžaduje poměrně detailní zeměpisnou i dějepisnou povědomost o prostředí a době, ale také ne vždy všeobecně známá fakta o historických a politických souvislostech v této časové výseči. Drsnému středověku Niedlův drsný, ale velice čtivý styl opravdu sluší a získává mu četné příznivce ve čtenářské obci.
Lukáš, který byl v obavách o svůj život nucen v minulosti utéct z rodné Prahy, našel po složitých peripetiích a dobrodružstvích druhý domov v uměnímilovné Itálii. Nyní jej však okolnosti dotlačily k cestě z Milána zpátky do Prahy, která pro něj zůstává nepochybně i po letech dost nebezpečná. Ti, do jejichž intrik před lety celkem naivně zasáhl, ani zdaleka nezapomněli. Proti své vůli je tak opět vtažen do složité a machinacemi prošpikované hry mocných, v níž měl lidský život pramalou cenu. Ale i tak se v ději najde místo na lásku, která - jak jinak - se musí také potýkat se spoustou protivenství a zádrhelů.
Tentokrát je vyslán milánským vládcem Viscontim ke králi Václavu IV. pro vévodskou korunku, která měla stvrdit jeho ambice v mocenském postavení a povýšit tehdejší Lombardii na vévodství. Vnucená cesta je plná nástrah, nečekaných překvapení a dobrodružství, s nimiž se ve zbrani cvičený a rázný platnéřský mistr musí leckdy dost složitě a nezřídka s nasazením života vyrovnávat. Ovšem jestli mistr Lukáš doveze vévodskou korunku a příslušný královský certifikát do Milána, to už musí čtenář zjistit sám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama