POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Výstava obrazů Stanislavy Koblihové

27. listopadu 2013 v 18:02 | --- |  Archiv


Stanislava Trkalová - Koblihová

Narodila se 31. října 1964 v Českých Budějovicích. Dětství prožila v Jarošově nad Nežárkou, později ji životní cesta zavedla do Domanína u Třeboně. V současné době žije u Kovářova na Milevsku.
Po odmaturování na Gymnáziu V. Nováka v Jindřichově Hradci si vyzkoušela různá povolání - například učitelku základní školy v Rapšachu, administrativní pracovnici v Dabingu Filmového studia Barrandov, práci v zubní laboratoři, pracovnici redakce knižního nakladatelství v Českých Budějovicích, šéfredaktorku měsíčníku Třeboňský svět, externí redaktorku Jindřichohradeckého kurýra. V práci redaktorky pokračovala v Jindřichohradeckém deníku a v týdenících Milevské noviny a Písecké postřehy. Nyní spolupracuje s jihočeským časopisem Barbar.

Před deseti lety začala vykládat karty. To výrazně ovlivnilo její tvorbu. Nechává se také inspirovat přírodou a mezilidskými vztahy. Prostřednictvím obrazů se snaží šířit pozitivní energii. Maluje především akvarelovými barvami na papír a v současné době také akrylovými na plátno.

V minulosti měla dvě autorské výstavy obrazů - v městské knihovně v Třeboni a ve špejcharu v Lužnici.

Ilustrovala knihy: M. Hule a M. Zeman Průvodce lázeňského hosta Třeboní, R. Ruark Safari, N. I. Berg Proudy z červené země, R. Low Proč můj papoušek… a ilustračními kresbami doplnila tři kuchařky.

Vyšla jí kuchařka Houby na všechny způsoby (1. a 2. vydání - dnes již rozebrané). Je členkou Jihočeského klubu spisovatelů a je spoluautorkou několika povídkových a básnických sborníků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama