POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

PODIVNÉ CHÁPÁNÍ SVOBODY

16. ledna 2014 v 12:42 | Petr ŠULISTA |  Diskuse

Televizní silvestrovské pořady rok do roku stále víc postrádají vtipný, inteligentní, neurážející a nevulgární humor. Scénky plné důvtipu, obratných slovních hříček, jiskřící nápaditostí, originalitou a typickým podmanivým a neodolatelným českým humorem, se pomalu ale jistě vytrácejí. Absenci tohoto tradičního prvku naší silvestrovské zábavy postupně nahrazují hudební produkce a humor, který v řadě případů humorem není. Ani loňský televizní Silvestr nebyl výjimkou.

Doba se mění a s ní i společnost. Pokora, úcta, vděk a především slušnost se pomalu stávají zbytečnými a zcela podřadnými pojmy. V kinech, divadlech, zábavných podnicích a v médiích se neustále setkáváme s větší či menší vulgaritou. Napadá mě, zda někteří autoři, režiséři, nakladatelé a producenti si právě vulgaritou nechtějí zajistit následný úspěch svých pořadů zejména u mladé generace. Neumím si jinak vysvětlit, proč v řadě dialogů jsou použita slova nejhrubšího zrna, když lze vše vyjádřit naprosto nevulgárně a přitom zcela srozumitelně. Myslím, že nejsem sám, komu vulgarita v umění (a nejen v umění) vadí. Výrazně snižuje jeho hodnotu. A mnohé i uráží.
Vtipného a inteligentního humoru začíná být poskrovnu. Zato urážejícího, ponižujícího a vulgárního je nadmíru. Mravnost se stává přežitkem. Se slušností, pokorou a úctou se dnes mnoho nedosáhne. V rámci svobody projevu jsme si zvykli nebrat nic vážně, nevážit si nikoho a ničeho. Opět v něčem v Evropě vynikáme. Jak podivné chápání svobody.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TLUČHUBA TLUČHUBA | 17. ledna 2014 v 17:46 | Reagovat

Vcelku správný postřeh. Chybí jen doplnit, že ten, kdo se na Sivestra baví sledováním televize si ani nic jiného nezaslouží. Vlastně, dobře mu tak!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama