POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

S vlčí hlavou v erbu

26. ledna 2014 v 10:43 | František Niedl |  Nové knihy

Je mrazivá noc, leden roku 1421, a k bráně Drkolné, malé tvrzi v jižních Čechách, v podhůří Šumavy, přijíždí do sedla zhroucený jezdec. Nejdříve se zdá, že zmrzne před branou, ale nakonec je mu poskytnuta pomoc a ošetření. Má vážná zranění a několik dní jeho život balancuje na samé hranici smrti.
Postupně se však zotavuje a jeho myšlenky se začínají vracet k začátku děje na jaře roku 1420, kdy se mu podařilo uchránit svůj hrádek Vlkov před husity. Vybavuje se mu zvláštní vzájemný vztah mezi ním a jeho ženou Markétou, kdy ona přes svůj ledový až nenávistný vztah k němu, se mění v milující ženu. Tomu však muselo předejít přepadení jejich vodní tvrze Blatce, znásilnění, ztráta nenarozeného dítěte a následná ztráta rozumu.
Hynek Tas z Boru se nechává najímat na ochranu karavan německých kupeckých rodin, utíkajících z husitské Prahy do královského města Budějovic. Při těchto cestách začíná používat novou korouhev: černou vlčí hlavu na červeném podkladu. To vše se odehrává v době nejdramatičtějšího kvasu v království, kdy mimo jiné Oldřich z Rožmberka obléhá Tábor a Zikmundovi Lucemburskému se podařilo dát dohromady největší kruciádu té doby a kdy se schylovalo k bitvě na Vítkově.
Pak ale přichází pohroma. Tas ztrácí Vlkov i Blatec, svého syna a ženu s nově narozeným dítětem a někam do lesů mizí i jeho vlčice Šedá. Z toho, co mu bylo nejcennější, mu zůstává především jeho černý a nedostižný hřebec Flavius. Co z toho ostatního se mu podaří získat zpět? To bude děj následujícího příběhu, který se začne odvíjet po Tasově uzdravení. Také je požádán o ochranu od budějovického hejtmana Lipolta Krajíře z Krajku, který se obává úkladů od Oldřicha z Rožmberka. Tas neodmítne, protože je přesvědčen, že i většina jeho vlastních potíží pochází právě od intrikánského Oldřicha.
Působí též jako ozbrojený doprovod karavanám putujícím po Zlaté stezce z Pasova do Budějovic. Do jeho osudu významnou měrou zasáhne i skalní hrad na česko-bavorském pomezí, který obsadil jeden z Oldřichových spojenců, který karavanám působí značné škody. Tento hrad může získat od pasovského biskupa Georga von Hohenlohe, pokud se mu ho podaří dobít.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama