POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Číše letos zaujala

25. května 2014 v 12:00 | Hanka Hosnedlová |  Co bylo
Do posledního místečka byla letos zaplněná obřadní síň českobudějovické radnice při předávání Číše Petra Voka. Ta byla již podeváté udělována Jihočeským klubem Obce spisovatelů pod záštitou jihočeského hejtmana J. Zimoly a českobudějovického primátora J. Thomy. Bohužel ani jeden z nich se nemohl na slavnostní akt dostavit.
Letošní laureát, jímž byl Ladislav Beran, se tak přiřadil k předchozím držitelům tohoto literárního ocenění za celoživotní dílo, jejichž jména mají v literatuře (a nejen jihočeské) už své trvalé místo: Věroslav Mertl, Milena Brůhová, Petr Pavlík, Ludvík Mühlstein, Jan Nouza, Jan Bauer, Přemysl Veverka, Jan Míka.
Předání krásné historické číše se ujala vedoucí odboru kultury magistrátu města České Budějovice - Iva Sedláková. Tuto jedinečnou symbolickou cenu již podruhé sponzorsky zajistil Petr Šulista, člen JčK OS. Radost dojatému Ladislavu Beranovi udělal nesporně i graficky velice zdařilý pamětní list z dílny dalšího členu klubu - Františka Tylšara. A opomenout nelze ani hudební vstupy Swingtria, tentokrát ve čtyřčlenném obsazení, o jejichž hudbě se čerstvý držitel ocenění vyjádřil, že patří k jeho srdečním záležitostem. Jeho osobu pak přítomnému publiku přiblížil nejen stručný životopis v přednesu Františka Niedla, ale i čtené ukázky z autorových knih v podání Kateřiny Bíro a Zuzany Heřmanové.
Velice zdařilé a příjemné odpoledne však přece jen mělo jeden kaz, který jsme bohužel zjistili až po skončení akce. Špatná akustika sálu byla na vině, že návštěvníci v zadních řadách slyšeli mluvené slovo prý velice špatně. Proto budeme muset do budoucna uvažovat o zásadní nápravě, třeba v podobě elektrického ozvučení.


Foto: František Tylšar
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama