POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Tiché písky se dosypaly

20. června 2014 v 14:59 | Jiří Sivok |  Co bylo

Je červen a první ročník žánrové literární soutěže HSF klubu dorazil do svého konce. Pomyslnou cílovou pásku rozsekl svým obouručním mečem Vojtěch Hlavenka, který okouzlil svou gradující povídkou Poslední zrnka času. V konkurenci čtyřiceti příchozích prací se neztratil a nasadil vysokou laťku i pro další ročníky.

Společně s Klárou Kubíčkovou (2. místo) a Lucií Zavadilovou (3. místo) budou v připravovaném sborníku tito autoři odměněni i ilustrací, kterou HSF klubu přislíbil talentovaný Vítek Dvořák. Dalšími vyhodnocenými autory jsou Jan Frána (4.místo), Martin Maniaque a Martin Hanzlík (5.místo),, Tereza Matoušková a Michaela Buriánková (6.místo).

Pokud se ohlédnu zpět, musím se přiznat, že mne velmi příjemně překvapilo, že jsme tentokrát nebyli zahlceni povídkami "noir" nebo vážnými zamilovanými upíry, kteří jsou již nějakou dobu v kurzu. Naopak, právě výše zmíněným dámám se do povídek dostal i nadhled a humor. Ostatní porotci se mnou, doufám, budou souhlasit, že při čtení tolika stran nějaké odlehčení bodne a já odpřísáhnu, že jsem v celém tom štosu papíru nenarazil na žádného uctívače Stephenie Mayerové. Jediná Mayerová, se kterou jsem se setkával, byla Veronika, jedna ze členek poroty. Té i Hance Hosnedlové musím poděkovat, že se nezalekly hromady elektronické pošty s přílohami doc, pdf, ale i txt a do porotování šly znovu a s odhodláním.
Každopádně máme vítěze a v přesýpacích hodinách zbývají poslední zrnka tichých písku. Nebudu tedy plýtvat zbytečnými slovy a sdělím jen, že HSF klub přinese druhý ročník v roce 2016, neboť se střídá se zajetou literární soutěží O Jihočeskou žabku. Nyní už zbývá jen čekat na sborník, který vám HSF klub společně s Jihočeským klubem Obce spisovatelů a nakladatelstvím Epika přinese. My se už nyní těšíme a co vy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama