POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Jak cválá čas v ohlávce slov

13. července 2014 v 14:18 | Fanda Tylšar |  Nové knihy
K neuvěřitelnému čtyřicátému výročí Trapsavce, snad nejdéle fungující české a slovenské literární soutěže pro širší veřejnost, byla letos v edici Trapsavecké miniatury vydána obsáhlá řada s názvem Zlaté legendy, jejímž iniciátorem a producentem je aktivní a neúnavný Jan Frána. Tato řada zahrnuje třináct drobných autorských svazků věnovaných stejnému počtu autorů z celé republiky, kteří touto soutěží úspěšně prošli v jejích dílčích etapách a zanechali v ní své nesmazatelné stopy. Mezi nimi je i jméno novinářky a spisovatelky Hanky Hosnedlové, která se už víc než půl století hrdě a vytrvale hlásí k trampskému světu, jenž je pro ni mimo jiné i stálým zdrojem inspirace a spolehlivou zdí k opření.
Byl jí stejně jako ostatním autorům vyměřen svazující prostor 38 knižních stran, na něž se pokusila vtěsnat své vybrané autorské retro povídek a básní pod poetickým názvem Čas v ohlávce slov. O autorce velice hezky a hlavně výstižně hovoří v úvodu její přítelkyně a mimo jiné také úspěšná spisovatelka Eva Obůrková: "... je mediálně známá a její digitální stopa je jako kometa s tisíci ocasy - ale podobně jako ta kometa trochu je a trochu není z tohoto světa i samotná Hanka. Tak například nepochybně se umí naklonovat, protože ačkoli tvrdí, že se jí děje všechno natruc a je jinak, než si naplánuje, stíhá asi tak trojnásobek toho co jiní. Na rozdíl od jiných profesionálů píše i ve volném čase. Její extrémně široké srdce bude jednou záhadou pro všechny kardiology. Svou existencí popírá pravidlo, že zákonně dobří hrdinové už vymřeli.... Takže má poklona a má úcta, Malá Velká Ženo, a díky za to, že jsi a že ti to tak hezky píše!"
A doufejme, že bude psát i nadále.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Břetislav Kotyza Břetislav Kotyza | E-mail | 18. července 2014 v 7:36 | Reagovat

Jsou mezi námi i tací lidé, co "ohlávkou slov dokáží zaznamenat cválající čas". Odkud čerpá paní Hanka Hosnedlová svoji neutuchající pozitivní energii, to zvědět bych chtěl, a věru rád. Tož, na zdraví, Haničko! A smekám.
Břetislav Kotyza

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama