POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Vyšlo Literární Fórum č. III/2014

27. prosince 2014 v 17:21 | František Tylšar |  Fórum
Vážení a milí čtenáři,

tak nám zase přibyla na pultech knižních prodejců hezká řádka nových knih.
Alespoň podle počtu autogramiád, o kterých píšeme v tomto čísle, to tak vypadá.
Díla jihočeských autorů si můžete přečíst nejen u nás, ale také u sousedů v Rakousku, kde vyšla pod názvem "1989" německá verze knihy "Hlava v oblacích, nohy v betonu."

Bohužel, ne všechny zprávy jsou pozitivní. Umělecký svět opustily hned čtyři osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do srdcí a myslí mnohých z nás. Petr Šporcl, Jaroslav Koliha, Jiří Müller a Zdeněk Šimek nám budou scházet. O to důležitější je podpora těch, kteří stojí na startu své umělecké dráhy a sbírají odvahu k prvním nesmělým krůčkům. Náš klub se této role ujal hned v několika úrovních. Od těch nejmenších, kteří sbírají první body na literárním poli v soutěži Jihočeský úsměv, přes začínající příznivce hororu, sci-fi či fantasy, až po "literáty na trati". Mnozí z nich publikovali díky našim aktivitám poprvé, a kdo ví, zda právě jejich hvězda se v budoucnu nestane na literárním nebi nepřehlédnutelnou stálicí.

Nevynechali jsme také pravidelnou dávku recenzí nových knih, které mohou být dobrou inspirací pro vánoční dárek, ani pořádnou porci ukázek z naší tvorby. I v této části naleznete jak ostřílené literáty, tak povídku autorky, která ještě neopustila školní lavici. Její práce, se kterou zvítězila v literární soutěži Jihočeský úsměv, rozhodně stojí za přečtení. A pevně věřím, že pro vás může být podnětem, aby se v příštím čísle objevily i vaše řádky.

Přeji vám tedy krásný a pohodový čas nad naším časopisem.

Mějte se pohádkově, a to nejen o Vánocích.

Fanda :-) Tylšar

Elektronickou formu časopisu si můžete prohlédnout, nebo stáhnout a uložit, po kliknutí na obrázek obálky nebo na odkaz uvedený pod ním...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama