POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Básnická sklizeň v Mělníku

4. října 2015 v 10:32 | František Tylšar |  Archiv
V básnické Mekce nad soutokem Vltavy a Labe se sešli v sobotu 3. října 2015 básníci a básnířky z celé republiky, aby si vyslechli ortel odborné poroty 21. ročníku literární soutěže Mělnický Pegas.
Ta byla poprvé vyhlášena v roce 1995 pod názvem Rašení. Od druhého ročníku vycházejí sborníky vítězných prací, které pokaždé obdrží zdarma všichni autoři a účastníci soutěže. Každému autorovi je také předáno navíc písemné hodnocení literární poroty, jejímiž členy jsou učitelé českého jazyka a literatury a členové Obce spisovatelů.
Porota to letos neměla lehké, protože se sešlo celkem 72 autorů z nejrůznějších míst a měst České republiky. V kategorii A určené žákům a studentům do 15 let věku soutěžilo 18 autorů, kategorii B do třiceti let věku obeslalo 12 autorů, do kategorie C nad 30 let věku poslalo své práce 19 autorů a v kategorii D určené literátům, kteří již vydali svou vlastní básnickou sbírku, soutěžilo 23 autorů. Nejmladšímu účastníkovi soutěže bylo 11 let, nejstaršímu pak 87 let.
Jihočechy zastupovali tři z nich. František Tylšar a Richard Uher - členové JčKOS a Klára Gabrielová - Bílková, studentka Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo při slavnostním shromáždění v sále Masarykova kulturního domu, který téměř nestačil velkému zájmu autorů i místních obyvatel. Slavnostní chvíle doplnilo vystoupení místních žáků či čtení ukázek z díla oceněných autorů.
A jak vše dopadlo?

Ze tří jihočeských autorů si odnesli ocenění dva. Klára Gabrielová - Bílková za druhé místo v kategorii do 30 roků a František Tylšar - čestné uznání za verše v kategorii již publikujících autorů.

Přítomní zástupci JčKOS (zleva) František Tylšar, Richard Uher a Alexandr Wdowyczin.

"Oceněný" František Tylšar.

Naplněný sál Masarykova kulturního domu v Mělníku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama