POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Čtyřjazyčné veršování

28. října 2015 v 12:20 | František Tylšar |  Co bylo

Ve dnech 23. - 25. října 2015 se staly východočeské městečko Broumov a přilehlá obec Křinice centrem evropského poetického života. Na XVI. dnech poezie se zde sešlo několik desítek básníků a básnířek ze čtyř zemí.

Páteční program probíhal v broumovském klášteře formou představení sborníku Na křídlech, který vydala paní Věra Kopecká za podpory města Broumov a autorů. Následovalo čtení všech přítomných rytířů poezie, kteří do tohoto sborníku přispěli svým dílem. V klání beze zbroje jste zde mohli slyšet nejen český jazyk, ale také polštinu, která byla zastoupena opravdu silnou skupinou. Některé verše zazněly v obou jazycích. Nesmíme ale zapomenout ani na poezii v jazyce slovenském či ukrajinském nebo na vhodný hudební doprovod kytaristky Barbary Pachura, která zazpívala v polském jazyce texty svých českých přátel.

Večer a následující dny byly věnovány tvůrčí autorské práci. Svoji náruč pro poetické tvoření obětavě otevřela obec Křimice, která zajistila nejen prostory pro tzv. tvůrčí dílny, ale i prostory k ubytování včetně stravování.

V rámci jednotlivých dílen plnili autoři literární zadání, jejichž výstupem by mohl být i další sborník prací. Úkoly hravým a zajímavým způsobem motivovaly k tvorbě poezie na zadané téma. Jedním z nich bylo například vytvoření básničky podle obrázku, který namaloval jiný autor, a který třetí z autorů pojmenoval.

Kromě tvůrčí práce zbylo dostatek času na společnou procházku prosluněnými kouty, vonícími podzimní poezií broumovského kraje, společné besedy či zábavu.

Jako účastník, který vyzkoušel zdejší tvůrčí atmosféru poprvé, mohu prohlásit jen jediné. Získal jsem nejen spoustu nových zkušeností, síly do další tvorby, ale zejména dobrých přátel. Určitě to stálo za to a mě nezbývá, než poděkovat všem organizátorům za skvěle odvedenou práci.

František :-) Tylšar


Společná fotografie autorů.


Inspirace přírodou.


Tvůrčí atmosféra literární dílny.

Foto František :-) Tylšar (C) 2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama