POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Příležitost pro malé čtenáře

31. srpna 2016 v 16:08 | Hanka Hosnedlová |  Soutěže
Jihočeský úsměv je název literární soutěže, kterou na začátku školního roku již posedmé vyhlašuje Jihočeská vědecká knihovna v součinnosti s Jihočeským klubem Obce spisovatelů. Je vyhrazena pro kluky a děvčata do patnácti let a téma, jako obvykle, představují nejen zajímavé zážitky z prázdnin, ale i ze školy, z domova anebo inspirace z četby apod.
Již tradičně je soutěž součástí říjnového Festivalu dětských knih a časopisů, původně založeného Pohádkovým královstvím. Vyhlášení výsledků soutěže je ale plánováno na 30. listopadu v budově Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích, na Lidické třídě. Vyhodnoceným vítězům zde budou předány diplomy a věcné ceny a návštěvníci si mohou poslechnout nejúspěšnější práce tohoto ročníku ve zdramatizované formě. Práce desítky vítězů společně s dalšími vybranými příspěvky budou zařazeny do knižního sborníčku, který obdrží každý ze soutěžících. A mimo jiné mohou být některé ze zmíněných literárních příspěvků zveřejněny i v dalších tiskovinách, ať už Robinsonu, Budějcké hvězdě, Literárním fóru, případně denním tisku apod...
Soutěžní příspěvky mohou mít podobu povídky, pohádky, básně, ale i reportáže, fejetonu, eseje či úvahy a hodnotit je bude stejně jako v předchozích letech odborná porota z jihočeské Obce spisovatelů. Zaslané práce v rozsahu maximálně dvou stran, musí být opatřeny údaji o jménu, věku autora, o škole a třídě, kterou navštěvuje, včetně její adresy a telefonního čísla. Soutěžní materiály lze posílat výhradně na e-mailovou adresu: jihoceskyusmev@cbvk.cz. Uzávěrka byla stanovena na 30.říjen 2016.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama