POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Svoboda a respekt

16. srpna 2016 v 21:54 | Petr Šulista |  Diskuse
Sametová revoluce nám v roce 1989 přinesla tolik vytouženou a svobodu. V omámení touto skutečností a náhlou absencí strachu z postihu za vyřčené či napsané, jsme vedle strachu začali ze svého vědomí a svědomí postupně vytlačovat i respekt. Respekt ke všemu - k člověku, přírodě, historii, umění nevyjímaje. Sháníme senzační informace o celebritách, děláme si dokonce i právo odkrývat nejintimnější stránky života lidí, kteří ve své době byli světlonoši pokroku v nejrůznějších oborech lidské činnosti. Jejich slabosti nás mnohdy zajímají víc, než jejich skutečný vědecký nebo umělecký přínos. Neštítíme se ničeho, vedle respektu je nám cizí i úcta a pokora. Zapomínáme, že právě respekt je tím, co člověku samotnému i celé společnosti dává šanci na přežití.
Pokud nebudeme respektovat přírodní zákony, brát v úvahu letité zkušenosti a poznatky předchozích generací a budeme i nadále apatičtí k úctě a pokoře, pak pro nás nikdy nebude svoboda přínosem, ale zkázou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jindra Jindra | E-mail | 17. srpna 2016 v 9:04 | Reagovat

Petrova úvaha o svobodě a respektu je zcela pravdivá a měl by se nad ní zamyslet každý. Nová doba nám odkrývá stále více možností, ale je uměním s nimi dobře zacházet, je smutné, že se ohledy neberou v umění, kultuře, bohužel největší vinu vtom hrají média - kdo si např. vzpomene, že dříve místo "drbů" o celebritách vycházelo na pokračování napínavé čtení, příspěvky čtenářů apod.? Dnes to prý nejde, vydavatelé se musí řídit novými pokyny. A to je tedy ta Svoboda?  ...

2 Darina Darina | Web | 17. srpna 2016 v 10:00 | Reagovat

Přesně tak, když si vzpomenu, že se vydávaly romány na pokračování a vůbec nebyly špatné, škoda toho. Já si je vystřihovala a skládala si knihy, některé ještě uchovávám v krabicích. Dnes se musí vydělavat...hlavne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama