POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Vánoční setkání píseckých spisovatelů

23. prosince 2016 v 16:55 | Jaroslava Pixová |  Archiv

V pondělí 19. prosince se sešlo v Prácheňském muzeu v Písku šest místních spisovatelů, členů Jihočeského klubu Obce spisovatelů, s ředitelem muzea Jiřím Práškem, aby si při bohatě prostřeném stolu popovídali. Předvánoční čas je tou ideální dobou, kdy se lidé rádi nejen setkávají, ale také bilancují uplynulý rok a trochu plánují do budoucna.

A to bylo také záměrem tohoto setkání, které zorganizoval Ladislav Beran, spisovatel detektivních povídek. Navázal tak na tradici, která byla na několik let přerušena, a ředitel muzea Jiří Prášek hned tento návrh uvítal. Písecké muzeum je totiž vůči spisovatelům velmi vstřícné, pořádá křty a představení nových knih, prodává regionální literaturu a autoři si zde mohou také bádat ve velmi dobře vybavené knihovně, která je z těch okresních asi nejrozsáhlejší v kraji. Nejbližší akcí muzea bude autorské čtení členů Jihočeského klubu Obce spisovatelů, které se uskuteční v krásném historickém prostředí domu básníka Adolfa Heyduka ve dnech 29. ledna a 12. února. Proto také chtěli místní literáti za všechno řediteli muzea poděkovat.

Dlužno říci, že nálada byla velmi milá a přátelská a bylo stále o čem povídat, o čemž svědčí fakt, že se setkání protáhlo na celých pět hodin. Ze spisovatelů se setkání zúčastnil Ladislav Beran, Radka Velková, Zlata Měchurová, Jaroslava Pixová, Richard Uher a Alexandr Wdowyczin. Zavítala sem i dlouholetá redaktorka a bývalá šéfredaktorka Píseckého deníku Libuše Kolářová, která o všech nových titulech těchto autorů vždy informuje v tisku, což je pro ně samozřejmě velmi přínosné.


Foto: V píseckém Prácheňském muzeu se sešli místní literáti. Uprostřed ředitel muzea Jiří Prášek, zleva Jaroslava Pixová, Radka Velková, Richard Uher, Alexandr Wdowyczin, Ladislav Beran a Zlata Měchurová. Foto Libuše Kolářová.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 24. prosince 2016 v 15:55 | Reagovat

Všechny spisovatele Písecka zdravím. Kupuji si pravidelně jejich knížky a vždy se těším na jejich pohlazení. Fotečka je úžasná! Jsem jednou nohou v Písku!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama