POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Žabka skáče již potřinácté

2. ledna 2017 v 8:58 | Hanka Hosnedlová |  Archiv

K prvnímu lednu nového roku byla vyhlášena již zaběhnutá literární soutěž Jihočeská žabka, kterou pořádá Jihočeský klub Obce spisovatelů v součinnosti s odborem školství Jihočeského kraje. Pro již třináctý ročník tohoto literárního klání vstupují v platnost dvě zásadní změny. Soutěž byla vyhlášená již začátkem roku 2017 a uzávěrka je stanovená na 31.březen a za druhé byla posunutá věková hranice pro účastníky soutěže - od 13 do 21 let. Je tedy určená nejen studentům středních a vyšších odborných škol, gymnázií, učilišť, ale i žákům ZŠ v uváděném věku. Letošní téma "I v běžném životě se dějí zázraky" nesporně poskytne široký prostor pro fantazii a náměty mladých psavců.

Soutěžní práce je možné posílat průběžně na e-mailovou adresu: hanhos@centrum.cz.

A to pouze ve wordu. Elektronická forma je výhodnější jak pro možnosti hodnocení určenou porotou, tak pro případné publikační uplatnění v časopisech a novinách.

Každý soutěžící se může zapojit pouze jedním příspěvkem s maximálním rozsahem tří rukopisných stran. Zaslané práce ale nesmí být nikde předtím publikovány, ani přihlášeny do jiné soutěže. Podmínky byly zaslány na všechny výše zmiňované školy a učiliště v kraji, na knihovny a k dispozici jsou i na krajském odboru školství či v Jihočeském klubu Obce spisovatelů.
Na autory nejlepších vybraných prací čekají věcné ceny, které budou vítězům předány na jaře za účasti vyhodnocených soutěžících i pořadatelů v rámci pořadu s hudebním doprovodem. Předpokládá se i publikování vybraných vybraných povídek či básní v regionálním tisku a literárním almanachu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama